Wczoraj Południowa Azja doświadczyła 2 gigantycznych trzęsień Ziemi

Dwa bardzo silne trzęsienia ziemi: jeden o magnitudzie 7,2, a drugi o sile 6,1 w skali Richtera wystąpiły ostatniej nocy w okolicach Vanuatu oraz Wysp Tonga. Ogłoszono alert przed tsunami.

Główny wstrząs o magnitudzie 7,2 stopnia w skali Richtera uderzył w piątek 535 km na południowy wschód od wyspy południowego Pacyfiku – Vanuatu – informuje Narodowy Serwis Geologiczny, który na krótko ogłosił ostrzeżenie przed tsunami.

trzesienie Ziemi

Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami wydało alert dla obszarów położonych w pobliżu wstrząsu, chociaż nie dla całego Pacyfiku. Ostrzeżenie przed wysoką falą, które obejmowało obszary przybrzeżne Vanuatu, Nowej Kaledonii i Fidżi, w tym stolicy Fidżi, Suva, później zostało odwołane. Nie ma informacji o zniszczeniach bądź ofiarach poczynionych przez żywioł.

Płytkie trzęsienie zmierzono na głębokości 10 kilometrów. Początkowo jego siłę oszacowano na 7,6 w skali Richtera, ale ta wartość dość szybko została zdegradowana. Potężne trzęsienie ziemi spowodowało co najmniej pięć wstrząsów wtórnych, w zakresie w skali od 4,7 do 5,4 w skali Richtera.

Niemal w tym samym czasie mocny wstrząs pojawił się w okolicach Wysp Tonga w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Tam jednak główny wstrząs był słabszy, do 6,1 w skali Richtera i również nie spowodował zniszczeń ani ofiar.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.