24 Sie, 2017

We Włoszech doszło do silnego trzęsienia Ziemi

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,4, które w środę nawiedziło środkowe Włochy, miało epicentrum koło miasta Macerata w regionie Marche – podał Instytut Geofizyki i Wulkanologii. Napływają doniesienia o szkodach, nie ma informacji o ofiarach.

Silny wstrząs odczuwany był w Rzymie, Asyżu, Terni i Perugii, a także w wielu miejscowościach regionów Marche, Lacjum, Umbria i Abruzja. Wszędzie ludzie wybiegli z domów. Tłumy są też na ulicach Wiecznego Miasta.

Wróciłam, poszłam do pokoju, widziałam, że wszystko się ruszało, lampa się ruszała. Potem zadzwoniła do mnie mama i nawet ona czuła to trzęsienie, bo była w pracy – mówi nam pani Gabriela, mieszkająca w rejonie Perugii, gdzie odczuwalne było trzęsienie.

Lokalne władze z Marche przekazują pierwsze informacje o szkodach. Burmistrz miejscowości Castel Sant’Angelo sul Nero, znajdującej się w pobliżu epicentrum, powiedział, że runęło tam kilka budynków. Szczegóły nie są znane. O szkodach informują też władze jednej z pobliskich osad.

Do wstrząsu doszło 2 miesiące po trzęsieniu ziemi, w którym zginęło prawie 300 osób. Także ten wstrząs jest powiązany według sejsmologów z poprzednim, odczuwany był na zniszczonych wtedy terenach.

 

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.