Wewnątrz śmiercionośnego reaktora w Fukushimie (pierwsze zdjęcia i WIDEO)

Nowy materiał pokazuje stopione paliwo jądrowe wciąż przywierające do ścian, gdzie poziom promieniowania jest tak wysoki, że nawet roboty nie mogą wejść.

Minęło siedem lat od katastrofy spowodowanej trzęsieniem ziemi i tsunami. Ale ze względu na śmiertelną dawkę promieniowania wewnątrz Fukushimy, ludzie muszą polegać na robotach, aby zbadać wnętrze – a nawet te zostały uszkodzone i zepsute.

Obrazy został przechwycony przez kamerę podłączoną do pręta o długości około 50 metrów i umieszczoną w reaktorze 2 w skazanej na zagładę japońskiej elektrowni na północnym wybrzeżu kraju.

 

Obrazy ukazują serce strefy katastrofy nuklearnej w Fukushimie

 

Obraz został przechwycony przez kamerę podłączoną do pręta o długości około 50 metrów i umieszczoną w reaktorze 2 w skazanej na zagładę japońskiej elektrowni na północnym wybrzeżu kraju.

 

W reaktorze odczyt promieniowania w ubiegłym roku wyniósł oszałamiającą liczbę 530 siwertów na godzinę, wystarczającą do zabicia nawet przy krótkim czasie wycia wystawionym na promieniowanie

Profesor Patrick Regan, ekspert od promieniowania z University of Surrey, powiedział, że dawka zaledwie 10 siwertów byłaby śmiertelna.

Po trzęsieniu ziemi pracowały tylko trzy z sześciu reaktorów, a wszystkie natychmiast się wyłączyły. Trzynaście awaryjnych generatorów następnie włączyło awaryjne zasilanie elektroniki i systemów chłodzenia. Ale kiedy tsunami dotarło do Fukushimy, zalało je i uszkodziło.

Chłodziwo następnie przestało cyrkulować, a reaktory przegrzały się, wygotowując chłodziwo.

Z 470 000 ludzi ewakuowanych podczas trzęsienia ziemi i tsunami, 154 000 zostało ewakuowanych specjalnie z powodu awarii elektrowni. Katastrofa była najgorszym wydarzeniem nuklearnym od czasu eksplozji w Czarnobylu w 1986 roku.

Nowe zdjęcia zostały zrobione przez Tokyo Electric Power Company (TEPCO), które obsługuje zakład.

Materiał filmowy pokazuje stopione paliwo jądrowe przyczepione do słupów, ścian i sufitu, a także kałuże chłodziwa.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o