Widok jak z Biblijnej Apokalipsy. Fala upałów w Australii zbiera krwawe żniwo

Ponad 20 rozkładających się ciał koni odkryto w wyschniętym mokradle, zwanym „Głębokim Otworem”. Oto żniwo apokalipsy:

Zdjęcia opublikowane na portalu społecznościowym Facebook pokazały tusze padłych zwierząt porozrzucanych na spalonej przez słońce ziemi, pokryte piaskiem i gałęziami.

W poście na Facebooku mieszkańcy Alice Springs stwierdzili, że konie „najprawdopodobniej zginęły z powodu odwodnienia i suszy w związku z ekstremalnymi falami upałów, które od końca grudnia ustanawiają nowe rekordy w najróżniejszych częściach Australii”.

Konie

Artysta Ralph Turner odkrył szokującą scenerię w zeszłym tygodniu, kiedy poszedł zbadać poziom wody w basenie. Podkreślił na łamach ABC News, że nigdy wcześniej nie był świadkiem śmierci zwierząt o tej skali w tym regionie. „Mamy gorącą pogodę dzień po dniu. Znaleźliśmy wszystkie te biedne konie, wszystkie zginęły” – powiedział Turner. „Przerażająca jest świadomość, że te piękne zwierzęta zginęły w tak okrutny sposób” – dodał.

Australia przez ostatnie dwa tygodnie musiała stawić czoła największej od lat fali upałów – odnotowano pięć z dziesięciu najgorętszych dni w historii. Wcześniej władze donosiły o masowej śmierci ryb na rzece w Nowej Południowej Walii, a nietoperze ginęły z powodu wysokich temperatur „w biblijnej skali”. Według Australijskiego Biura Meteorologicznego temperatura w Alice Springs w tym tygodniu sięgnie 43 stopni C, a w Melbourne zbliży się do 40 stopni C.

Miliony ryby umierają
Tysiące martwych nietoperzy
Tysiące martwych nietoperzy

W zeszłym tygodniu w Nowej Południowej Walii odnotowało minimalną temperaturę na poziomie 35,9°C – to była najgorętsza noc w historii pomiarów – a w Adelaide dziesiątki osób trafiło do szpitala z powodu dolegliwości związanych z wysoką temperaturą.

Tysiące ptaków, miliony ryb i dziesiątki tysięcy nietoperzy umiera z powodu trwającej wojny pogodowej.

 Przestań próbować ją kontrolować!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
DingoDong Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DingoDong
Gość
DingoDong

Gdyby tam była dodatkowo wysoka wilgotność powietrza, ludzie padaliby, jak muchy. Poczekamy. Za kilka lat to będzie standardzik i u nas.