Widowiskowe tornada nad Oklahomą i Kansas

Tornado

W środę przez Wielką Równinę w Stanach Zjednoczonych przechodziły burze, które generowały tornada. Wiele osób jest rannych, część domów została zupełnie zniszczona.


W środę przez Wielką Równinę przetoczyły się burze, podczas których powstało kilka tornad. Gubernator stanu Oklahoma ogłosił stan wyjątkowy.

Tornado

Oklahoma

Gwałtowne burze spowodowały, że 12 osób jest rannych, dwie z nich są w stanie krytycznym. Kilka osób jest zaginionych, trwają akcje poszukiwawcze. Tornada i podtopienia spowodowały ogromne zniszczenia w całym stanie.

Tornado uderzyło w Ogród Zoologiczny Tiger Safari w Tuttle. Na szczęście, żadne zwierzę nie ucierpiało. Wir powietrza poważnie uszkodził również motel i biurowiec w Oklahoma City.

Drogi międzystanowe 35, 240 oraz 44 zostały zalane i Wydział Transportu w Oklahomie postanowił zamknąć je dla ruchu samochodowego.

Władze musiały ewakuować pasażerów i pracowników międzynarodowego portu lotniczego. Jak poinformowała dyrekcja lotniska im. Willa Rogersa, przed nadciągnięciem tornada ludzie zostali ewakuowani do podziemnego przejścia dla pieszych gdzie przeczekali atak żywiołu.

W Oklahoma City spadło 200 l/mkw. deszczu, łamiąc tym samym rekord opadowy w maju.

Kansas

W hrabstwie Sedgwick jedna osoba została ranna, oraz dwa domy zniszczone, po tym jak przeszło tornado na tym obszarze. Burze w sumie uszkodziły dodatkowo pola uprawne i zniszczyła przynajmniej cztery domu i przewaliła drzewa.

Zniszczenia odnotowano również w hrabstwie Lincoln. Na tym obszarze wiatr zniszczył budynki, przewalił drzewa i zerwał linie energetyczne.

Tornado uderzyło również w Jewell. Jedna osoba została ranna. Podobna sytuacja panowała w Burr Oak, tam też jedną osobę przewieziono do szpitala.

Media społecznościowe zasypywane są zdjęciami trąb powietrznych i burz.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.