Wielka armia przy granicy z Ukrainą – zdjęcia satelitarne

zdjęcia satelitarne wojsk Rosji w pobliżu UkrainyAmerykański rząd opublikował zdjęcia satelitarne, na których widać, że rosyjskie wojsko (eksperci mówią o 40 tys. żołnierzy) nadal stacjonuje wzdłuż ukraińskiej granicy. Fotografie pokazują obecność oddziałów zmechanizowanych, wozów opancerzonych i śmigłowców bojowych.

Na tym zdjęciu satelitarnym możemy zobaczyć rosyjskie jednostki w Rostowie (położony 75 km od ukraińskiej granicy). Fotografię wykonano 12 maja i widać na niej grupę rosyjskich transporterów opancerzonych. Wozy są także na zdjęciu zrobionym 23 marca.

Na kolejnym ze zdjęć widać około 20 rosyjskich śmigłowców stacjonujących w Biełgorodzie 9 maja. Dla porównania, na fotografii tego samego miejsca z 22 marca, nie ma ani jednej maszyny.

Wielka armia przy granicy z Ukrainą. Zdjęcia satelitarne

Władimir Putin kilkanaście dni temu ogłosił wycofanie rosyjskich wojsk znad granicy z Ukrainą (wzywając jednocześnie prorosyjskich separatystów do odłożenia referendum niepodległościowego).

Wielka armia przy granicy z Ukrainą. Zdjęcia satelitarne

Poprzednio NATO opublikowało zdjęcia satelitarne w kwietniu. Wtedy Rosja podważyła ich autentyczność, stwierdzając, że są to fotografie z sierpnia ubiegłego roku.

Wygląda na to, że kolejna deklaracja Putina nie odzwierciedla rzeczywistości…

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o