Wielka Katastrofa dopiero nastanie. To efekt wybuchu elektrowni atomowej w Fukushimie

Emisje radioaktywne z Fukushimy to setki izotopów radioaktywnych, w tym kilka izotopów najbardziej niebezpiecznych pierwiastków na Ziemi – plutonu, neptunu, uranu, ameryku itp. W Czarnobylu nie było tylu izotopów.

Poniższe doniesienia medialne i agencyjne wyszczególniają katastrofalne szkody w ekosystemach i zdrowiu ludności w Japonii. Raporty wyszczególniają aż 44 razy większą ilość zachorowań na raka tarczycy w prefekturze Fukushima. Ale także: wysoką śmiertelność, spadek populacji i mutacje genetyczne u zwierząt i roślin.

Są spore problemy z terenami zamieszkałymi wokół elektrowni. Bowiem od dawna mówi się, że strefę ewakuacyjną należy rozszerzyć do 100 kilometrów od elektrowni. Już około 60 kilometrów od zrujnowanych reaktorów uprawy są w fatalny sposób skażone radioaktywnie.

Fukushima elektrownia atomowa

Reaktory atomowe tej elektrowni to ruina. Rdzenie wraz z prętami paliwowymi powylewały się gdzie tylko jest to możliwe, po różnych zakamarkach reaktorów. Część tej bezkształtnej, ekstremalnie radioaktywnej brei stopiła beton i ciągle wtapia się w niego, a w dalszej kolejności – przechodzi w grunt pod reaktorem i wody gruntowe. Trzeba pamiętać, że nie da się tak po prostu zatrzymać reaktora atomowego. Po osiągnięciu tzw. „stabilnego wyłączenia”, reaktor i pozostałości w nim znajdujące się są stale aktywne i gorące. Wymagają chłodzenia przez kilkadziesiąt lat, i dopiero po upływie tego czasu możliwy jest właściwy demontaż reaktora.

Teraz rdzenie reaktorów i paliwo w nich, na skutek awarii i braku chłodzenia, zmieniły się z bezkształtną, gorącą masę, która topi betonowe osłony tych reaktorów. Ludzkość nie posiada technologii, która umożliwiłaby pracę w tak ekstremalnym środowisku. Operator tej elektrowni nie ma pojęcia, jak się tym zająć, i poza włączeniem bardzo prymitywnego i niepełnego chłodzenia, nie robi się tam za wiele. Technologię należy dopiero opracować. A Japonia, która zamierzała produkować w Fukushimie pluton do bomb atomowych (japoński, tajny program nuklearny), nie kwapi się do przyjęcia zagranicznej pomocy. Z powodów oczywistych – bo wojskowych.

Dziennie do Pacyfiku przdostaje się więcej substancji radioaktywnych niż z obu bomb zrzuconych na Japonię w II WŚ .

Fukushima elektrownia atomowa

Fukushima elektrownia atomowa

źródło : Jarek kefir blog

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.