Wielka Piramida w Gizie i jej tajemnice, które budzą podziw i niedowierzanie

piramida

Wielka Piramida w Gizie kryje wiele sekretów. Faktem jest, że pomimo tego, że została (według głównego nurtu nauki) zbudowana jakieś cztery tysiące lat temu, wciąż nie rozwikłaliśmy wszystkich tajemnic tej budowli. Tysiące lat temu Wielka Piramida w Gizie została wzniesiona na terenach współczesnego Egiptu. Wynik? Oszałamiający zabytkowy pomnik, w którym znajduje się wiele tajemnic, a jednocześnie niewiele odpowiedzi.

Mimo że naukowcy z całego świata badali piramidę od stuleci, uczeni głównego nurtu nie byli w stanie zrozumieć, w jaki sposób budowniczowie konstrukcji zdołali wznieść tak precyzyjny pomnik, tysiące lat temu, bez użycia nowoczesnych narzędzi i technologii. Jeszcze większą tajemnicą jest to, w jaki sposób budowniczowie piramidy wznieśli to, co od dawna uważano za najbardziej dokładnie ułożoną strukturę istniejącą, zwróconą w kierunku prawdziwej północy z tylko 3/60 stopniem błędu.

Jednak nie tylko ten zabytkowy pomnik jest jednym z najdokładniej wyrównanych budynków wniesionych na powierzchni naszej planety, ale posiada on dodatkowo inne walory konstrukcyjne, które czynią go jeszcze bardziej oszałamiającym. Tysiące lat temu, starożytni budowniczowie piramid użyli ponad 230000 bloków kamiennych, ważących od 2 do 50 ton, aby zbudować strukturę, która przetrwała próbę czasu i doczekała naszej cywilizacji.

Jeśli ten fakt nie wzbudził Twojej ciekawości, to czy Wiedziałeś, że podstawa piramidy obejmuje powierzchnię 55 000 metrów kwadratowych? I że zewnętrzny płaszcz składa się ze 144 000 kamieni osłonowych, z których wszystkie były wysoce wypolerowane i płaskie z dokładnością do 1/100 cala i ważą około 15 ton każdy? Mało tego czy Wiesz, że Wielka Piramida w Gizie zawiera wystarczającą ilość kamienia, aby zbudować mur wokół Ziemi?

Wielu badaczy spekulowało, że Wielka Piramida w Gizie zawiera mistyczne liczby i wzory odsyłające do danych astronomicznych czy nawet przepowiedni o przyszłych losach naszej planety i ludzkości. Niektórzy kaznodzieje chrześcijańscy XIX wieku uważali Wielką Piramidę za „Biblię w kamieniu”. Wyznawcą takiego poglądu był między innymi kanonik François Napoléon Marie Moigno (1804–1884) z katolickiej bazyliki Saint-Denis.Z kolei zwolennicy paleoastronautyki tacy jak Erich von Däniken przypisują wzniesienie piramidy wysoko zaawansowanym pozaziemskim cywilizacjom.

Ta wielka piramida jest zlokalizowana w centrum kontynentalnym masy lądu stałego naszej planety. Jeżeli weźmiemy pod uwagę również i usytuowanie pozostałych piramid kompleksu w Gizie to dostrzeżemy pewne ciekawe zależności matematyczne. Wierzchołki trzech piramid tworzą trójkąt Pitagorejski, którego stosunek boków wynosi 3:4:5. Do ciekawostek należy również zaliczyć to, że piramida Cheopsa o końca lutego do połowy października nie rzuca w południe żadnego cienia.

Zarówno płyty sufitowe oraz same ściany są idealnie wypolerowane w przeciwieństwie do podłogi, która jest pofałdowana oraz chropowata. Nie wiadomo, czemu miała służyć ta niedokładność, lecz z pewnością była to zaplanowana przez budowniczych różnica.Piramida jest usytuowana dokładnie według osi północ południe. Odchylenie od strony północnej wynosi dokładnie 2’28’’ na północny zachód z kolei od strony południowej 1’57’ na południowy zachód. Przez wielu naukowców jest to uważane za błąd lub też przypadek, jednak, jeżeli weźmiemy pod uwagę coś takiego jak proces dryfu kontynentów to będziemy mogli szybko stwierdzić, że pomyłka ta praktycznie nie istnieje.

Odległość piramidy od bieguna południowego równa jest odległości od środka Ziemi, oraz odległości od bieguna do środka Ziemi. Konstrukcja ta, podobnie jak wiele innych tego typu konstrukcji megalitycznych stoi niemal dokładnie na trzydziestym równoleżniku. Południk przebiegający przez piramidę jest najdłuższym biegnącym przed ląd, dzieli on jednocześnie morza i kontynenty na dwie równe części. Możemy to również ująć w ten sposób, że piramida Cheopsa jest zlokalizowana w centrum kontynentalnym masy lądu stałego naszej planety. Są to informacje bardzo ciekawe, ponieważ trudno wierzyć w to, iż piramida Cheopsa została przypadkowo wzniesiona w tym właśnie miejscu.

 

źródło: globalne-archiwum.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
WaldekPawełLeszekDominik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldek
Gość
Waldek

Morze pojehalibym wszyscy nat moze???.

Dominik
Gość
Dominik

Morze faktycznie łatwiej stworzyć niż znaleźć planetę do życia we wszechświecie ?.

Leszek
Gość
Leszek

Morze czy może?

Paweł
Gość
Paweł

Przetłumaczę, Dominik napisał, że łatwiej stworzyć morze niż znaleźć we Wszechświecie planetę do „życia”. Jest to niewątpliwie prawda, ale co to ma do artykułu…