Długo zagubione starożytne egipskie piramidy, które przytłaczają swoją wielkością te z Gizy, zostały odkryte przez amerykańskiego naukowca Angela Micol.

Te tak zwane zaginione piramidy mogły zmienić całą historię starożytnego Egiptu.

Zostały odkryte przez amerykańskiego naukowca Angela Micol jako piaszczyste kopce, a nie wykonane przez człowieka konstrukcji na pustyni. Ale dzięki 34 rzadkim antycznym mapą struktury teraz ponownie zostały odkryte i okazały się piramidami większymi niż piramidy w Gizie. Według zdjęć satelitarnych jeden z pomników jest trzy razy większy od Wielkiej Piramidy w Gizie.

„Okazało się, że te formacje są oznaczone jako piramidy na kilku starych i rzadkich mapach” – powiedział Micol dla Discovery News.

Struktury te mogą przyćmić piramidy w Gizie
Struktury te mogą przyćmić piramidy w Gizie
Zdjęcie gigantycznych piramid
Zostały prawdopodobnie zasypane przez ludzi piaskiem aby ukryć ich istnienie

 

Jedna z nich przypomina trójkątny płaskowyż, który wydaje się być prawie trzy razy większy od najbardziej znanej egipskiej piramidy.

Nie po raz pierwszy społeczność archeologów odrzuciła ogromne odkrycia. Wydaje się, że raz na jakiś czas, gdy dokonano odkrycia zmieniającego historię gdzieś na planecie, jest ono szybko odrzucane przez uczonych jako nieważne lub fałszywe. Najlepszym tego przykładem są bośniackie piramidy znajdujące się w Visoko.

Niedawno odkrycie gigantycznego podziemnego labiryntu starożytnego Egiptu miało podobne problemy z głównym nurtem naukowców i rządami, które postanowiły utrzymać to odkrycie w tajemnicy.

 

„Obrazy mówią same za siebie” – powiedział Micol, kiedy po raz pierwszy ogłosiła swoje odkrycia.

Podczas gdy uczeni pozostali sceptyczni wobec tego odkrycia i odrzucili „struktury”, pojawiły się dowody z „Google Earth Anomalies”, które potwierdzają ustalenia Micol.

Zagubione starożytne piramidy Egiptu

„Po tym, jak szum ucichł, skontaktowała się z nami para egipska, która twierdziła, że ​​posiada ważne historyczne dowody” – powiedział Micol.

Byli to Medhat Kamal El-Kady, były ambasador Sułtanatu Omanu i jego żona Haidy Farouk Abdel-Hamid, prawnik, były doradca egipskiego prezydenta i doradca w kwestiach granicznych i międzynarodowych kwestiach suwerenności znający kolekcjonera starodawnych map, dokumentów, książek i innych rzadkich dokumentów historycznych.

Według Micola trzy mapy z 1753 roku wskazują na istnienie piramid
Według Micola trzy mapy z 1753 roku wskazują na istnienie piramid

Historia staje się tutaj niezwykle interesująca. Według Medhat Kamal El-Kady i Haidy Farouk Abdel-Hamid formacje odkryte przez Micola w pobliżu Abu Sdihum są oznaczone jako piramidy w kilku starożytnych mapach regionu.

Według pary, istnieją co najmniej trzy mapy, które potwierdzają ustalenia Micol opowiadają w Discovery News :

Mapa pochodząca z 1753 r. Autorstwa Roberta de Vaugoudy.

Mapa Egiptu z 1757 roku
Mapa Egiptu z 1753 roku

Co ciekawe, istnieje kilka starożytnych dokumentów, które dowodzą, że znalezione przez Micol kopce są w rzeczywistości starożytnymi piramidami, które zostały zasypane w celu ukrycia ich istnienia na zawsze.

Mimo, że odkrycie nie zostało nigdy zbadane przez archeologów, którzy pozostają niezwykle sceptyczni co do znaleziska, według Mohameda Aly Solimana, jedna z osób, które odwiedziły miejsce w pobliżu Abu Sidhum, stwierdziła, że ​​te kopce zostały zbudowane z materiału, który nie występuje w otaczającym je krajobrazie, co oznacza, że ​​były to sztuczne konstrukcje stworzone przez starożytnych Egipcjan, a nie naturalne formacje.

„Te kopce zdecydowanie ukrywają starożytne miejsce pod nimi”, powiedział Discovery News, Mohamed Aly Soliman, który prowadził wstępną ekspedycję w pobliżu Abu Sidhum.

„Po pierwsze, ziemia wokół nich jest normalna, płaska i piaszczysta. To po prostu pustynia – piasek i drobne kamienie. Kopce są różne: wszędzie znajdziesz ceramikę, muszle i inne przedmioty.” – powiedział opisując siebie jako jednego z wielu Egipcjan, mającego obsesję na punkcie cywilizacji faraonów.

Abu Sidhum ma doświadczenie jako prywatny detektyw i studiuje w celu identyfikacji stanowisk archeologicznych w Egipcie.

„Jeśli spojrzymy w przeszłość, okaże się, że faraonowie używali muszelek do budowania swoich grobowców i piramid w celach wentylacyjnych”, powiedział Aly.

Według legend, obszar w pobliżu piramid ma ukrywać starożytne sekrety i zawiera „wielką magię” – co to oznacza jeszcze nie wiadomo.

Jeśli odkrycie okaże się prawdziwymi piramidami, będzie ono największym odkrytym w Egipcie, co uczyni z niego bezprecedensowe odkrycie w historii ludzkości.

Zdjęcie gigantycznych piramid
Zdjęcie gigantycznych piramid

„Obrazy mówią same za siebie. To bardzo oczywiste, ale potrzebne są badania terenowe, aby sprawdzić, czy rzeczywiście są to piramidy „– powiedział Micol.

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
vfdSDA2PawełKrzysztofLukas Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vfd
Gość
vfd

dzięki 34 rzadkim antycznym mapą czy raczej dzięki 34 rzadkim antycznym mapom?

SDA2
Gość
SDA2

Weźcie łopatę i odkopcie te cuda a zobaczycie że to są zwietrzałe skały

Lukas
Gość
Lukas

Dwa zdania i odechciało mi się czytać.
Antycznym mapom a nie mapą. Wstyd.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

masz kompleks jakis czy natura taka twoja Kretynska by sie doczepic jak WSZA!!!

Paweł
Gość
Paweł

Czepia się zasadnie. Jeśli już ktoś wkleja tekst, to powinien przynajmniej raz przelecieć wzrokiem, czy wszystko ok. Teraz już tylko Internet, co? Można napieprzać z małej, bez przecinków, bez polskich znaków, bo przecież zawsze można napisać (bo to z tel). Ty zapewne też się tak tłumaczysz… Ogólne lenistwo, ale nie aż takie, żeby WSZA była drukowana, co?