Wieloryb humbak znaleziony martwy w amazońskiej dżungli! DZIESIĄTKI KILOMETRÓW OD SWOJEGO SIEDLISKA!

wieloryb humbak w amazońskiej dżungli

11 metrowy wieloryb humbak został znaleziony martwy w amazońskiej dżungli, wiele kilometrów od jego naturalnego środowiska. Eksperci w Brazylii są zaskoczeni tym, że ważący 10 ton olbrzym leżał w zalesionym obszarze około 15 metrów od morza.

Wieloryb humbak odkryty w amazońskiej dżungli

Martwego wieloryba odkryto w piątek pośrodku zarośli na wyspie Marajo u wybrzeży Araruna, u ujścia Amazonki.

Tajemnicza śmierć humbaka znalezionego w dżungli

Zespół naukowców udał się do regionu, aby zbadać szczątki, uważane za dwunastomiesięczne cielę, i zebrać informacje, które mogłyby pomóc wyjaśnić, w jaki sposób wodne stworzenie znalazło się w dżungli.

W postach na Facebooku organizacji pozarządowej, Bicho D’agua Institute, można się doczytać, że podejrzewają, iż wieloryb został wyrzucony do dżungli przez wysokie fale.

Dirlene Silva z wydziału zdrowia, warunków sanitarnych i środowiska (Semma) powiedziała brazylijskiemu dziennikowi:

” Znaleźliśmy wieloryba tylko z powodu obecności drapieżnych ptaków. Sępy zostały zauważone, krążąc nad tuszą, która została znaleziona ukryta w buszu w pewnej odległości od morza. „

Co robi tam humbak w lutym?

Biolodzy z Instytutu Bicho D’agua zostali wezwani do zebrania próbek kryminalistycznych w celu ustalenia przyczyny śmierci.

Renata Emin, prezes projektu i specjalista ds. Żeglugi morskiej, powiedziała: ” Wciąż nie jesteśmy pewni, jak to się tu znalazło, ale domyślamy się, że stwór unosił się blisko brzegu a przypływ, który mógł być dość znaczny wyrzucił go w głąb lądu.”

wieloryb humbak w amazońskiej dżungli

” Wraz z tym zadziwiającym przypadkiem jesteśmy zaskoczeni, co robi humbak na północnym wybrzeżu Brazylii w lutym, ponieważ jest to bardzo niezwykłe zjawisko „.

Według eksperta, humbaki są zwykle obserwowane w Bahia na północno-wschodnim wybrzeżu od sierpnia do listopada. Następnie wieloryby wędrują na Antarktydę.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o