Wiemy, co Donald Trump powie w Warszawie. Takiego przesłania do Polaków nie miał jeszcze żaden amerykański prezydent

Już za trzy dni przyleci do Polski prezydent USA Donald Trump. Następnego dnia, 6 lipca, na Placu Krasińskich w Warszawie padną bardzo ważne słowa. Co powie o Polsce przywódca największego mocarstwa?

Chociaż oficjalnie nie ujawniono pełnej treści przemówienia, wiadomo, że będzie ono wyjątkowe. Fragmenty tego, co powie Trump, zdradzili na briefingu prasowym w Białym Domu generał Herbert Raymond McMaster, doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego oraz Gary Cohn, dyrektor Narodowej Rady Ekonomicznej.

Doradca Trumpa zdradził, że wizyta w Warszawie rozpocznie się od spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, „przywódcą wiernego sojusznika w ramach NATO, a zarazem kraju, który pozostaje jedynym z najbliższych przyjaciół USA”. Następnie prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki ma przemówić podczas szczytu Inicjatywy Trójmorza do 12 przywódców państw Europy Środkowej i Bałkanów. Podczas tej części wspomni też o terminalu LNG w Świnoujściu, do którego przypłynął przed kilkoma tygodniami pierwszy gazowiec z amerykańskim LNG. Prezydent USA spotka się również w cztery oczy z prezydent Chorwacji, która współorganizuje szczyt.

Kulminacyjnym momentem wizyty Trumpa będzie jednak przemówienie do Polaków na Placu Krasińskich pod pomnikiem bohaterów Powstania Warszawskiego. Prezydent chce powiedzieć światu o odwadze naszego narodu w najciemniejszej godzinie historii i podkreśli, że między innymi dzięki temu Polska wkracza dziś ponownie do grona europejskich potęg. Donald Trump wezwie inne narody, by w obliczu współczesnych wyzwań czerpały inspirację właśnie z ducha Polaków. Przedstawi też wizję nowych, przyszłych relacji między Ameryką a Europą. Będzie to również wizja przyszłości NATO – mówił gen. McMaster.

Przemówienie Trumpa na Placu Krasińskich będzie jednym z najważniejszych w czasie jego prezydentury. Wymowny jest już sam fakt, że prezydent USA swoją drugą oficjalną zagraniczną wizytę rozpocznie od Warszawy, gdzie spotka się z przywódcami kraju i przemówi do Polaków. Dopiero po tym odleci do Hamburga na spotkanie G20 i rozmowy z liderami światowymi – poinformował amerykańskich dziennikarzy McMaster.

źródło: wolnosc24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

8 thoughts on “Wiemy, co Donald Trump powie w Warszawie. Takiego przesłania do Polaków nie miał jeszcze żaden amerykański prezydent”

 1. Ja wspieram ISIS

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. A co macie do PIS-u to najlepszy rząd jak do tej pory, Pis jako jedyny rząd broni interesów Polski i polaków. Na taki rząd można głosować zawsze, co prawda są też wady ale lepszego rządu nie było.

  Niektórzy też psy wieszają na panu ministrze Macierewiczu, ma jaja i jest bystry a jego decyzje są zasadne i przemyślane, usuwa starą komunę która pozostała w strukturach rządzących krajem.
  No bo ustrój się zmienił i przynależność ale ludzie są ci sami a myślenia się nie zmieni, więc pogonić bydło aby nie robili tu drugiej Rosji

  Co do USA to po prostu interes handlowy, a jeśli polska jest takim wielkim przyjacielem USA to czemu polska musi mieć wizy do usa a są państwa które nie muszą mieć ot przyjaźń

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Glupoty pierdolisz
   Zmanipulowali ciebie i 99% spoleczenstwa
   Przekaz podprogowy…
   Propaganda…
   Mowi ci to cos?
   A Pis to przyjacie zydkow tak jak Ameryka.
   Ameryka nie radykalna
   Polska radykalna tak jak ISIS,wymyslone przez wielkich przyjaciol Pisowskiej Polski Ameryki

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
  2. Komuniści z wiecznie żyjącym Leninem byli lepsi od czerwonego PiS – lamu z wiecznie żywym Jarosławem !

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. Tłumacz będzie na pewno z TVP, będzie tłumaczył tak jak tłumaczył przemówienie Obamy.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Nie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Pierdolenie o szopenie.
  Przy dzisiejszej wladzy Polska jest tylko polykaczem gal dla innych nacji a dla ameryki czyms w rodzaju taniej kurwy
  Powie swoje Pisowska Polska spije to co Trump z pedzla spusci a na koniec tym samym Pedzlem Pisowska Polske przeora.
  Czyli wiele obieca,gowno da.Tak to wyglada
  Dudzik z preziem i swoja swita beda mieli ladna orke z Trumpem,nie ma co,obadaja otwory ,ulza swoim konikom,pomecza je,zajezdza naobiecuja,a potem bedzie tak jak teraz czyli nic.Gowno z makiem z pasternakiem.Ale co sie dziwic jak zydowski rzad Pisowskiej Polski,Zydowskiemu Wladcy ameryki,odda sie i poswieci jako naloznica w imie Braterstwa,Solidarnosci,swoj za swego odda wszystko,czyz nie?A moze i jednak nie?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. 100/100 nic dodać nic ująć.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.