Wir polarny i bombogeneza uderzyły w Amerykę! USA i Kanada zamarzają (WIDEO)

bomba cyklonowa USA śnieg anomalie
bomba cyklonowa USA śnieg anomalie

Arktyczne powietrze dotarło już daleko na południe – do Teksasu i Florydy. Z dnia na dzień na być coraz zimniej.

Wir polary przesuwa się coraz dalej, w jego zasięgu znalazło się już 2/3 terytorium USA, w tym całe wybrzeże Atlantyku. Ostrzeżenia wydano także dla stanów północnych. W najbliższy weekend meteorolodzy z National Weather Service przewidują kolejny atak ekstremalnych mrozów, choć i tak na wielu obszarach temperatura ustanowiła już historyczne rekordy.

Ujemne temperatury odnotowano nawet tam, gdzie nigdy one wcześniej nie występowały. Winny temu jest tzw. wir polarny – zjawisko występujące zwykle nad biegunami Ziemi. Teraz jednak zaatakował on daleko na południu, co jest niezwykłą anomalią.

Dotychczas zamarzło 11 osób. Szczególnie groźny jest silny mroźny wiatr. Na pasach startowych nowojorskich lotnisk Kennedy’ego i La Guardia leży już ponad 7,5 cm śniegu i ciągle pada. Lotniskowe służby nie nadążają z odśnieżaniem.

Na przedmieściach miast północno – wschodniego wybrzeża jest jeszcze gorzej – tam warstwa śniegu przekroczyła już lokalnie 20 cm. W Bostonie zamknięto szkoły. W Nowym Jorku ogłoszono stan pogotowia.

“To nie jest zwykła burza śnieżna. Nie wyjeżdżajcie na drogi jeśli naprawdę nie musicie” – apeluje gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Z kolei na Florydzie śnieg spadł po raz pierwszy od 30 lat. W południowych stanach nie ma piaskarek, ani soli do posypywania dróg. Trzeba więc je zamykać.

Tymczasem eksperci z National Oceanic and Atmospheric Administration ostrzegają przed grożącą wschodniemu wybrzeżu USA tzw. bombogenezą – bardzo gwałtownymi spadkami ciśnienia w krótkim czasie, którym towarzyszy porywisty wiatr i śnieżyce. W zasięgu bombogenezy ma się znaleźć m.in. Nowy Jork.

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KimBuryMarcinHeliofantMireczekLINK Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Craig Hamilton-Parker, the self-proclaimed prophet who predicted Hillary Clinton’s resignation from politics in 2017 has some pretty glum predictions for 2018 too, including: including an attack on North Korea, a chemical weapons attack on a major European city and the fall of the world’s economy.
The psychic has predictions for the world with topics ranging from terrorism, the economy and the environment.
The psychic wrote on his blog: ‚2018 will be a year of political turmoil and environmental crisis caused by dramatic and unprecedented weather.’

Czyli jednak się sprawdza….

KimBury
Gość
KimBury

Akurat anomalie pogodowe to i ja przepowiadałem, a jasnowidzem nie jestem. Jeśli będzie chemiczny atak na jakieś ważne miasto w Europie to dopiero wtedy możemy pogadać.

Heliofant
Gość
Heliofant

I Pet Goat II

Śnieżyce i upadająca statua wolności na gwieździe Dawida

Hmmmmmmmm

Mireczek
Gość
Mireczek

To nie Rosja, to wqrwiona matka natura, a ona może być dużo gorsza.

EDIT:
Nie ten news ale też pasuje. 🙂

LINK
Gość
LINK

od dawna „naukowcy” straszą przebiegunowaniem Ziemi może to zjawisko właśnie na naszych oczach zachodzi… A pseudonaukowcy o tym nic nie mówią bo przecież trwa „globalne ocieplenie oraz smog włada planetą” a biegun płn. się odrobinkę na południe przesunął…..co sądzicie ???