Wisła jak górski potok a wody w dalszym ciągu ubywa

Spacerując wzdłuż warszawskiego odcinka Wisły można odnieść wrażenie, że spoglądamy na górski potok, nie największa polską rzekę. Wszystko ze względu na drastycznie obniżony poziom wody.

Wisła w Warszawie 60 cm

Górski efekt Wisły zaobserwował reporter tvnwarszawa.pl. – Idąc na północ od mostu Gdańskiego można zobaczyć charakterystyczne dla górskich potoków małe wodospadziki. Rzeka jest też „pocięta” skalnymi, kamienistymi wysepkami – relacjonuje Mateusz Szmelter.

Poziom Wisły Warszawa 

Niski poziom Wisły pomiędzy mostami Gdańskim i Grota w Warszawie 

I podkreśla, że całość tworzy wyjątkowy klimat. – W zasadzie Wisła w tym miejscu wygląda, jakby płynęła pośród gór, a nie na odcinku warszawskim – twierdzi Szmelter.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w piątek poziom wody w Wiśle wynosi 55 centymetrów. Według prognoz, w poniedziałek może sięgnąć 52 centymetry – to oznaczałoby, że wyrówna rekord sprzed trzech lat.

Autor: ran/b źródło: tvn warszawa

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Wisła jak górski potok a wody w dalszym ciągu ubywa”

  1. Natychmiast należy budować ogromne zbiorniki retencyjne na specustawie tak jak się buduje autostrady inaczej krajowi grozi katastrofa. Budowa geologiczna Polski powoduje, że kraj nie ma zasobów wód podziemnych. Zbiorniki zaporowe to jedyna szansa na przetrwanie. Czy ktoś z rządzących tym krajem zdaje sobie sprawę,że obecnie stoimy nad krawędzią przepaści? Jeżeli w tej sprawie nic się nie zrobi i to od zaraz zacznie się seria bardzo poważnych problemów łącznie z upadkiem rolnictwa i pandemiami chorób zakaźnych. W ciągu kilku lat żarty się skończą i zacznie się tragedia.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Teraz wystarczy uruchomić koparki i pogłębić koryto rzeki a nie biadolić bo to najlepiej wychodzi od 20 lat

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.