Przemysł na Księżycu

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie, Jeff Bezos, założyciel Amazona i firma kosmiczna Blue Origin, będzie współpracować z NASA i ESA, aby stworzyć stałą osadę ludzką na Księżycu.

Misja jest prosta, oszczędza Ziemię przed ciężkim przemysłem i daje ziemskiemu środowisku wytchnienie od zanieczyszczeń i odpadów przemysłowych.

A nawet jeśli Blue Origin nie osiągnie partnerstwa publiczno-prywatnego, Bezos zrobi wszystko, aby to się stało.

Jeff Bezos przedstawił swój plan podczas konferencji International Space Development Conference w Los Angeles. Pan Bezos powiedział, że Księżyc jest „idealnym miejscem do przemysłowego odkażenia Ziemi i zachowania jej jako siedliska dla ludzi”.

DUŻY krok, aby uratować Ziemię

W perspektywie krótkoterminowej celem Blue Origin jest obniżenie kosztów podróży kosmicznych, początkowo za pomocą statku kosmicznego New Shepard, a następnie rakiety orbitalnej New Glenn już w latach 2020-tych.
W perspektywie długoterminowej wizja pana Bezos’a utoruje drogę milionom ludzi do pracy w kosmosie.

Przyszłość wygląda jasno

W sposób, w jaki postrzega to multimilioner, przeniesienie przemysłu ciężkiego do przestrzeni zasilanej energią słoneczną jest jedynym sposobem, aby zagwarantować, że nasza planeta poradzi sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Dyrektor generalny Amazon uważa, że ​​jest to wielka szansa, aby pomóc chronić środowisko Ziemi i zachować ją dla przyszłych pokoleń.

Tuż przed nim pan Bezos podsumował: „Musimy opuścić tę planetę”.

Opuszczenie Ziemi poprawi jakość życia na naszej planecie.

Dodał, że Ziemia nie jest dobrym miejscem dla przemysłu ciężkiego.

„Jest nam wygodnie w tym momencie. Ale w niezbyt odległej przyszłości mówię o dziesięcioleciach, może nawet o 100 latach, łatwiej będzie zrobić wiele rzeczy w kosmosie.

To tak, jakby ktoś upewnił się, że mamy wszystko, czego potrzebujemy na Księżycu, i musimy po prostu znaleźć sposób, aby się tam dostać i zostać.

Rozmyślając o swoich planach, Bezos bronił użyteczności Księżyca, mówiąc, że wierny towarzysz Ziemi w kosmosie jest dogodnie zlokalizowany.

Naukowcy ustalili, że Księżyc ma złoża lodu w pobliżu biegunów, które można przekształcać w wodę pitną, powietrze do oddychania i paliwo do rakiet.

„To prawie tak, jakby ktoś przygotował to dla nas”, dodał Bezos.

Aby ułatwić powrót człowieka na Księżyc, Blue Origin ma lądownik księżycowy, który ma dostarczyć 5 ton ładunku na powierzchnię Księżyca.

Jest wystarczająco silny, aby można go było wykorzystać do transportu ludzi, a przy wystarczającym wsparciu może zacząć latać w połowie 2020 roku.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NieKimBury Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nie
Gość
Nie

Widać że im się spieszy, mają mało czasu przychodzi sprawiedliwość a szczury chcą uciec na księżyc

KimBury
Gość
KimBury

Księżycanie mu nie pozwolą.