Włochy: Miejscami spadło 700 litrów deszczu

Trwające co najmniej 48 godzin opady deszczu spowodowały ogromne szkody w regionie Kalabria w południowych Włoszech. Woda zniszczyła główną drogę i linię kolejową na tym obszarze. Miejscami spadło nawet 700 l/mkw. deszczu.

Jak donoszą włoskie media, w weekend w regionie Kalabria ulewne deszcze spowodowały spustoszenie, niszcząc główne drogi i tory kolejowe. Opady trwały nieprzerwanie przez ponad 48 godzin. W najbardziej dotkniętych ulewami regionach spadło nawet 700 l/mkw. deszczu (prawie 600 l/mkw. w górskim rejonie Aspromonte, a ponad 700 l/mkw. w miejscowości Chiaravalle).

wlochy powodz

Uszkodzone główne arterie

W sobotę z brzegów wystąpiła rzeka Ferruzzano. Zniszczyła ona główną drogę biegnącą wzdłuż wschodniego wybrzeża Kalabrii. Jezdnia została poważnie uszkodzona w co najmniej czterech miejscach.

Powódź zalała także tory kolejowe na trasie Reggio-Taranto. Zostały uruchomione specjalne autobusy zastępcze, które umożliwiają przemieszczanie się w tym regionie.

wlochy powodz

Nie ma ofiar

Na szczęście nie ma ofiar, a wszystkie akcje ratunkowe strażaków zakończyły się pomyślnie. Uratowana została m.in. 3-osobowa rodzina uwięziona w samochodzie na zalanej przez rzekę drodze. Wiele osób także musiało opuścić swoje domy, które znajdowały się na trasie fali powodziowej.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość

System obrony cywilnej Włoch przedłużył w poniedziałek alert dotyczący pogody na obszarze Kalabrii. Według miejscowych synoptyków pogoda nie poprawi się do wtorku.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.