Włochy: Potężna burza której towarzyszyło tornado koło Rzymu – wielkie zniszczenia

Potężna burza, której towarzyszyło ogromne tornado, w niedzielę zaatakowała centralny region Włoch – Lacjum, czyniąc przy tym rozległe szkody. Sparaliżowany jest Rzym, ucierpiały także tereny wcześniej dotknięte przez niszczycielskie trzęsienia ziemi.

Dwie osoby zginęły, a kilkanaście zostało rannych w wyniku gwałtownej burzy z trąbami powietrznymi, która przeszła w niedzielę w Rzymie i okolicach. Fala niepogody opanowała dużą część Włoch, powodując też szkody na terenach zniszczonych przez trzęsienie ziemi.

Ofiary śmiertelne

W niedzielę Meteoalarm wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed ulewnymi deszczami w północnej i środkowej części Włoch oraz przed burzami na Sardynii, w północnej-zachodniej i środkowej części kraju.

Sytuacja w Wiecznym Mieście i okolicznych miejscowościach nadmorskich określana jest jako kryzysowa. Najgorzej jest w Ladispoli, gdzie trąba powietrzna zerwała dach i zdewastowała dwa piętra w kamienicy. Zginęła tam jedna osoba, a pięć jest rannych. Ofiarą jest 36-letni Pakistańczyk, który zmarł w szpitalu, po tym jak został uderzony przez spadające fragmenty budynków. W miejscowości tej uszkodzonych jest łącznie 100 domów i mieszkań – podały lokalne władze.

W oddalonej o 25 km na północny wschód podrzymskiej miejscowości Cesano, również zginął mężczyzna. 74-latek umarł w aucie, na które zawaliło się drzewo.

Rzym sparaliżowany

W okolicach Wiecznego Miasta potłuczona witryna w restauracji zraniła kilka osób.

We włoskiej stolicy i na przedmieściach zanotowano bardzo poważne szkody. Według Obrony Cywilnej runęło około 70 drzew, niszcząc zaparkowane samochody. Wiele ulic jest zalanych i zupełnie nieprzejezdnych. W mieście panuje chaos.

– To było nadzwyczajne zjawisko pogodowe o wyjątkowej sile – powiedziała burmistrz Rzymu Virginia Raggi, przebywająca z wizytą w Krakowie. Zapewniła, że jest w kontakcie ze sztabem kryzysowym.

Gwałtowna burza o niszczącej sile przeszła nad Rzymem tydzień po trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech, które było wyjątkowo mocno odczuwalne w mieście.

Do poważnych szkód doszło też na terenach zniszczonych pod koniec października przez silne wstrząsy. Gwałtowny wiatr pozrywał dachy w tymczasowych strukturach, gdzie nocują ludzie, którzy stracili domy.

Źródło: PAP, tvn meteo Autor: agr/aw
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Włochy: Potężna burza której towarzyszyło tornado koło Rzymu – wielkie zniszczenia”

 1. Nie Rzym , lecz kościół katolicki usunął 2 przykazanie Boże.
  Notabene , według Pisma Świętego , Bóg rozpocznie Sąd od zniszczenia nierządnicy , która zasiada na 7 wzgórzami (Watykan).

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Wiekszosc z tych przykazan jest źle przetłumaczone i tym samym niepoprawnie interpretowane tak więc mają się nijak do tego co Rzym zrobił a czego nie 😉

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. To by się zgadzało z moimi snami, zaraz powinno być Konklawe ale z jakiego powodu Papież ustąpi to nie wiem i czy w będzie żył to też nie wiem. Było we śnie też że przyjdą deszcze dłuuugie w Rzymie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. prawda i tylko prawda.
  1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
  2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno.
  3. Pamiętaj , abyś dzień święty święcił.
  4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
  5. Nie zabijaj.
  6. Nie cudzołóż.
  7. Nie kradnij.
  8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
  9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
  10. Ani żadnej rzeczy , która jego jest.

  które z przykazań rzym znieważył.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.