Włoska gazeta dziękuje imigrantom za roznoszenie bakterii

“Ubogacają nas biologicznie” – cieszy się włoski dziennik “La Stampa”.

Jeśli ktoś nie wiedział jaki jest pożytek z imigrantów masowo napływających do Europy, teraz się dowie. Zapewnienia o ich “wysokich kwalifikacjach” i “taniej sile roboczej” budzą już bowiem tylko pusty śmiech, a hasło: “ubogacanie kulturowe” wywołuje zgrzytanie zębów.

Ktoś jednak długo myślał i w końcu wymyślił: imigranci ubogacają nas bakteriami, które roznoszą, dzięki czemu zwiększa się “zróżnicowanie biologiczne” Europy. Artykuł wyrażający za to wdzięczność imigrantom ukazał się w jednym z najbardziej opiniotwórczych włoskich dzienników “La Stampa”.

Tego nie widać gołym okiem, ale dzięki imigrantom przybywają do Europy z Afryki miliony mikroorganizmów, grzybów i bakterii – cieszy się gazeta. Według niej, bakterie te nie tylko nas nie wyniszczają, ale powstrzymują “jedno z największych nieszczęść” Europy w postaci “utraty zróżnicowania biologicznego”.

Cytowany przez dziennik prof. Duccio Cavalieri z Uniwersytetu Florenckiego przypomina, że masowe stosowanie w Europie antybiotyków w rolnictwie i higieniczne technologie w przemyśle spożywczym zabijają nie tylko szkodliwe bakterie, ale także te potrzebne do życia, probiotyki.

“Brak tych mikroorganizmów powoduje gwałtowny wzrost liczby chorób autoimmunologicznych, stanów zapalnych i alergii. Z tego powodu my – Europejczycy staliśmy się wątli. Tymczasem bakterie przywożone Afryki ubogacają nasz kontynent.

Okazuje się więc, że towary, które masowo przybywają do nas codziennie z Azji i Afryki, ptaki przenoszące bakterie, wiatr i zwykli turyści masowo podróżujący w obie strony to za mało, żeby zapewnić nam “różnorodność bakteryjną”.

Konieczne jest jeszcze kolejne półtora miliona imigrantów rocznie. Dopiero wtedy będziemy odpowiednio “ubogaceni”. Wzruszający jest też fakt, że imigranci przywożą do nas na sobie tylko te dobre bakterie, a szkodliwych nie. I oczywiście nie przywożą ze sobą do Europy żadnych groźnych chorób.

źródło: reporters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Włoska gazeta dziękuje imigrantom za roznoszenie bakterii”

  1. Skoro migranci wykonują pracę – roznoszą bakterie za spanie, żarcie i kieszonkowe to są tanią siłą roboczą.
    Śmiało też można twierdzić, że mają wysokie w tym kwalifikacje, skoro inni – mieszkańcy Europy tego nie potrafią. Nawet oddziały gruźlicze i inne zakaźne nie wykazały takiej skuteczności w ubogacaniu.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.