Wodospad Niagara wyschnie

Czy Niagara wyschnie? W tym tygodniu urzędnicy stanu Nowy Jork mają się spotkać, aby omówić czasowe zamknięcie wodospadu po stronie amerykańskiej w ramach proponowanej przebudowy dwóch 115-letnich mostów.

Niagara

Według sprawozdania oceny oddziaływania na środowisko (PDF), najbardziej opłacalnym sposobem wymiany mostów jest… doprowadzenie Wodospadu Niagra do wyschnięcia. Władze planują zainstalowanie koferdamu, by zatrzymać przepływ po stronie amerykańskiej.

Większość przepływu wodospadu pochodzi z kanadyjskiego Horseshoe Falls. Zgodnie z planem, amerykański przepływ zostanie przekierowany na większe spadki.

Po raz ostatni do wyschnięcia Wodospadu Niagara po stronie amerykańskiej doprowadzono w 1969 roku, ale z tego powodu – jak oceniają naukowcy – doszło do poważnej destabilizacji przez erozję. Konstrukcja oryginalnych mostów pogorszyła się, przez co zostały one zastąpione mostami tymczasowymi. Teraz władze stanu Nowy Jork zdecydowały się na ich wymianę, by zwiększyć przyjemność z odwiedzających wodospad.

„Tymczasowe mosty trzeba wymienić, ponieważ nie są zgodne z charakterem parku, są nieestetyczne i zapewniają nieatrakcyjne doświadczenie dla odwiedzających park, ograniczają widok kaskady, i są węższe niż betonowe mosty łukowe zbudowane w 1900 – 1901 roku” – wynika z oceny departamentu stanu Nowy Jork.

Eksperci szacują, że nowe mosty powstaną w ciągu około dwóch lat, natomiast wyłączenie wodospadu po stronie amerykańskiej będzie trwał około 6 miesięcy.

źródło: krolowa-superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Wodospad Niagara wyschnie”

  1. Maja rozmach syny

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.