„Wojna między jądrowymi mocarstwami będzie straszną katastrofą, która zmieni świat”

Rosja USA wojna jądrowa

Jeśli Rosja i USA nie dojdą do porozumienia, wybuchnie III wojna światowa – uważa amerykański senator Rand Paul.

Podczas niedawnej wizyty w Rosji senator USA ze stanu Kentucky Rand Paul rozmawiał z Michaiłem Gorbaczowem. Jak pisze amerykański polityk w artykule dla The Atlantic, powiedział byłemu prezydentowi Związku Radzieckiego, iż Zachód jest mu wdzięczny za to, że wraz z prezydentem Ronaldem Reaganem rzucił wyzwanie ortodoksyjności zimnej wojny, znacznie redukując broń jądrową.

Senator uważa, że III wojna światowa niewątpliwie wybuchnie, jeśli Rosja i USA znów nie dojdą do porozumienia. Mówiąc o przykładzie owocnej współpracy Rand Paul w swoim artykule wspomniał, jak ciężko przebiegały rozmowy Gorbaczowa i Reagana w tej sprawie, na których ekspert był obecny.

Ponieważ zarówno Rosja, jak i USA zdawały sobie sprawę z tego, że III wojna światowa nie powinna wybuchnąć, znalazły kompromis. Podpisano mnóstwo porozumień. Głównym z nich jest układ, zgodnie z którym zlikwidowano pociski o średnim i krótkim zasięgu a także START I, którego ważność wygasa w 2021 roku. Gorbaczow już wezwał Rosję i USA do rozpoczęcia dialogu w sprawie jego przedłużenia. Senator wzywa do tego samego. Ma nadzieję, że znajdzie zrozumienie w obu partiach Kongresu. Powinny rozumieć, że III wojna światowa jest tuż tuż.

„Ortodoksyjności rzadko rzuca się duże wyzwania, ale niekiedy jest to konieczne w celu naprawienia dużych błędów lub zapobiegnięcia dużej tragedii. Jestem na przykład wdzięczny za to, że Reagan i Gorbaczow rzucili wyzwanie ortodoksyjności w celu zmniejszenia zapasów broni jądrowej i złagodzenia napięć między naszymi państwami. Mam nadzieję, że w naszej obecnej konfrontacji z Rosją weźmie górę rozsądek i zostanie podtrzymany dialog niezbędny do dalszego zmniejszenia potencjału strasznej, zmieniającej świat katastrofy, do której może doprowadzić wojna między mocarstwami jądrowymi” — dodaje senator.

USA vs Rosja Total War! Szczegółowe porównanie wojskowe 2018

źródło: pl.sputniknews.com

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KevenKomlird Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Keven
Gość
Keven

Koniec świata to nastąpił na tej stronce.

Komlird
Gość
Komlird

Jesteśmy chyba już 8 cywilizacją na ziemi. Dowody sa kilka kilometrów pod ziemią. Tak czy inaczej ludzie nie boją sie ani wojny ani końca świata.

Keven
Gość
Keven

Dlatego Ziemia się powiększa. Przychodzą kosmici, zasypują piachem i sadzą nowe „korzonki”.