Wojna w Korei Północnej może „zabić 10 000 żołnierzy USA i setki tysięcy cywili w 3 dni

Według generałów z USA wojna z Koreą Północną może doprowadzić do około 10.000 ofiar samych amerykańskich żołnierzy i setek tysięcy cywili w ciągu pierwszych trzech dni.

W zeszłym tygodniu odbyły się tajne ćwiczenie wojskowe, z udziałem szefa sztabu armii generała Marka Milleya i szefem dowództwa operacji specjalnych, przetestowało hipotetyczne scenariusze, w jaki sposób wojska amerykańskie zmobilizowałyby się i uderzyłyby, gdyby otrzymały rozkaz potencjalnej wojny, donosi New York Times .

Ćwiczenie uderzenia w Koreę Północną trwało kilku dni na Hawajach, rozwiało wszelkie problemy, które mogłyby utrudnić amerykański atak na spore wojska Korei Północnej.

Ustalono, że ofiary w USA mogą zostać powiększone przez ograniczoną zdolność Pentagonu do ewakuacji rannych żołnierzy, oraz możliwość, że Pjongjang będzie mógł zemścić się za pomocą broni chemicznej.

Ofiary cywilne znacznie przewyższyłyby początkowe żniwo wojsk amerykańskich i mogłyby potencjalnie dotrzeć do setek tysięcy, powiedzieli dowódcy.

Największe straty byłyby po stronie Korei Południowej, gdzie 24 miliony ludzi mieszka w zasięgu artylerii Korei Północnej stacjonującej wzdłuż granicy.

artyleria Korea Północna

artyleria Korea Północna

artyleria Korea Północna

Potencjalne ludzkie koszty każdej wojny były tak wysokie, że w pewnym momencie ćwiczeń generał Milley zauważył, że „brutalność tej wojny będzie wykraczała poza doświadczenie jakiegokolwiek żywego żołnierza” – powiedział Times.

 

 

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ElizaFakeN33wsAdminKonrad Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
FakeN33ws
Gość
FakeN33ws

Słuchacie „ciemniaki” .. już że tak powiem tych mediów , a nadal nic nie rozumiecie . Nie wiecie , że Korea Północna jest jednym z państw poza posiadaniem rodziny Rotschild’ów i stąd agresja marionetycznego państwa jak USA na KP . Wszystko co w TV to zjecie. . a z logicznego punktu myślenia wychodzi pustka. Niejednokrotnie stany atakowały i zmyślały ataki terrorystów na ich państwo .. ataki terrorystów z państw , które nie odważyłyby się pierwsze zacząć wojnę do stanów .. tak jak zmyślone i ułożone przez nich zamach na WTC w celu rozpętania wojny z Afganistanem. Szkoda , że niektórzy… Czytaj więcej »

Eliza
Gość
Eliza

Trzymasz stronę Korei Płn. – co stoi na przeszkodzie abyś tam wyjechał i zamieszkał? Poznasz z bliska uroki „nie-marionetycznego” państwa.

Konrad
Gość
Konrad

zachciało im sie wojny, jakby nie mogli zyc w zgodzie, ludzie którzy nie słuzą Bogu a szatanowi tacy własnie są, chcą zagarnąć wszystko dla siebie i stad wojny, a najbardziej cierpią niewinni ludzie

Eliza
Gość
Eliza

Czy oglądałeś jakikolwiek materiał filmowy na temat życia w Korei Płn.? Jeżeli w ogóle można to tam „życiem” nazwać – ludzie tam cierpią! I mamy się na to… godzić?

Czy nie napisane jest: „Pan, mocarz wojny, Jahwe jest imię Jego.” ? (Biblia Tysiąclecia, Księga Wyjścia 15.3).

Nawet we fantastyce – Władca Pierścieni Tolkiena – nawet w tym gatunku literatury, prawdziwe wartości są ukazane (jeśli ktoś do Biblii nie zagląda).