Wojna na Ukrainie przybiera na sile. Informacje z frontu od Igora Striełkowa

Wyrok na DRL i ŁRL – wydany; egzekucja, w najbliższych dniach!… Zajęcie Donbasu zaplanowano na 3 czerwca.

Ukraina - Sytuacja na froncie - wzdłuż całego frontu trwają zacięte walki
Ukraina – Sytuacja na froncie – wzdłuż całego frontu trwają zacięte walki

Wyrok na DRL i ŁRL – wydany; egzekucja, w najbliższych dniach! Wczoraj rozmawiałem z człowiekiem, który tylko co wrócił z frontu, co znacznie uzupełniło obraz, zarysowany na podstawie wiadomości w sieciach społecznościowych itp. źródeł informacji. Żadnych istotnych korekt, w poprzednich ocenach, dokonywać nie ma potrzeby.

Jednakże uznaję za możliwe (w granicach rozsądku, nie podkładając się „naszym drogim kijowskim partnerom”), jeszcze raz podzielić się zwięzłymi wywodami.


1. „Miński rozejm”, w zasadzie już skończony. W okolicy Bachmutki (Żełobok), Gorłowki (Zajcewo, Czygiri), blok-postu Jasinowatskiego, lotniska Donieckiego, Dokuczajewska i w wielu innych miejscach – stale mają miejsce starcia piechoty i artylerii ze stratami z obu stron (po 3-5 – często więcej – „200-setnych”, codziennie – na linii styku + dwa lub trzy razy więcej rannych). Przeciwnik nieustannie próbuje dostać się do „neutrałki”. („”Szarej strefy”, w którą wcześniej wchodził, na przykład, do już „zjedzonej” Czygiri – a teraz, chodzi właśnie o „neutrałkę””).

Zazwyczaj przeciwnik operuje siłami „wzmocnionych 1-2 plutonów „. Zajęte miejscowe obiekty, natychmiast umacnia i nie oddaje.
Miejscami takie próby są odpierane, jednak zbyt często, odpierać ich nie ma komu, ani czym – linia frontu znów przesuwa się  o dalsze kilkaset metrów. W wyniku generalnej przewagi Ukrów w pierwszej linii (drugiej nawet nie bierzemy pod uwagę,(—) –  a  „korpusów” drugiej linii, jako takich, brak)- od czasu do czasu, wojska ŁDRL zostają zmuszone, opuszczać swoje pozycje frontowe, ażeby uniknąć okrążenia i zbędnych strat.

Jednak na tych odcinkach, gdzie przeciwnikowi, z jakichkolwiek powodów, nie opłaca się przeawiać inicjatywy – „rozejm” utrzymuje się – tam „korpusy” starannie ignorują wszystkie ruchy przeciwnika, ponieważ zakaz otwarcia ognia – pierwszym, nadal obowiązuje.


2.Głównymi obszarami aktywności przeciwnika, jak i wcześniej, pozostają: Bachmutka, Debalcewo, Gorłowka, ЯБП*1., Dokuczajewsk. Na wszystkich danych kierunkach, przeciwnik ma duże rezerwy w bezpośrednim sąsiedztwie frontu, gotowe w każdej chwili zastosować zmasowany atak, mający na celu przejęcie tych punktów. Ponadto, pod znacznym zagrożeniem (w związku z tym, że obrona przypomina tu „rzadkie sito”) – znajduje się Pietrowski rejon Doniecka.

W przypadku potężnego ataku przeciwnika siłami pełnych BTG *2., przy aktywnym wsparciu artylerii – front w tych obszarach  utrzyma się maksymalnie od 2 do 3 godzin. Po czym przeciwnik przebije się i wyjdzie na przestrzeń operacyjną, ponieważ istotne rezerwy taktyczne „korpusów” (i mieszaniny różnego rodzaju resortowych „specnazów”, którymi „załatano” luki w formacjach bojowych „liniowych brygad”) nie istnieją, a nieliczne rezerwy strategiczne, nie są w stanie, szybko dotrzeć do miejsc przełomów, w rezultacie wielu obiektywnych i (częściej) subiektywnych powodów, nagromadzonych w ciągu 3 lat mińskiego idiotyzmu i całkowitej nieodpowiedzialności.


3. Nie zważając na wysiłki podejmowane przez władze, liczebność bojowych jednostek „korpusów” w dalszym ciągu pozostaje na bardzo niskim poziomie, a miejscami i spada. Stan techniczny sprzętu, wyszkolenie wojskowe i inne wskaźniki, mające decydujący wpływ na wynik walki – również nie są zachęcające. Jakość składu dowódczego „doradców” – często jest poniżej wszelkiej krytyki. (Dane wg brygad udostępnię komu trzeba, ale to, jak pokazuje praktyka, nie ma żadnego wpływu na sytuację. – Dopóki takie sukinsyny, jak „Krzemień ( „Кремень”), dowodzą brygadami, a potem idą w awanse – zagrożenie klęską jednostek korpuśnych, z powodu rażącej niekompetencji i moralnej korupcji dowódców wojskowych – pozostanie wśród podstawowych).


4.Nazistowscy egzekutorzy, po otrzymaniu ostatnio od „drogich amerykańskich partnerów”, zezwolenia na „ograniczone uderzenie”, w krótkim czasie zdobędą Gorłowkę, Jasinowatę, Debalcewo, Dokuczajewsk, Pietrowski rejon Doniecka, Żełobok i szereg innych punktów. Po czym będą mogli się zatrzymać, okopać i obserwować reakcję kremlowskich gnomów, po drodze odbijając anemiczne kontrataki pozostałości „korpusów”. Jeśli „Północny wiatr” zawieje dostatecznie mocno – wtedy ukry, uparcie broniąc zagarnięć, z zadowoleniem wskoczą w jakiś „Mińsk-3”. Jeśli nie pójdą dalej.

Kiedy oni to zrobią – nie wiem. Ale przygotowania do podobnego ataku, – praktycznie już zakończone.

Wojsko USA pojawiło się na linii frontu
Wojsko USA pojawiło się na linii frontu
Rosyjska broń i wojsko przybyło na granicę i prawdopodobnie czeka w pogotowiu na rozwój wydarzeń
Rosyjska broń i wojsko przybyło na granicę i prawdopodobnie czeka w pogotowiu na rozwój wydarzeń
Ukraina ogłasza "Ofensywa antyterrorystyczna w Donbasie niebawem się zacznie" co to oznacza?
Ukraina ogłasza „Ofensywa antyterrorystyczna w Donbasie niebawem się zacznie” co to oznacza?
Golovinka (Rosja przy granicy z Ukrainą) - zdjęcie satelitarne 10.05.2018
Golovinka (Rosja przy granicy z Ukrainą) – zdjęcie satelitarne 10.05.2018
Ukraińskie siły w ciężkich starciach w bitwie o Donbas
Ukraińskie siły w ciężkich starciach w bitwie o Donbas
Rosyjskie siły zbrojne zaatakowały pozycje armii ukraińskiej w Donbasie 30 razy w ciągu ostatnich 24 godzin
Rosyjskie siły zbrojne zaatakowały pozycje armii ukraińskiej w Donbasie 30 razy w ciągu ostatnich 24 godzin

Ciężkie starciach w okolicy Mariupolu

Widok z kamery żołnierza umieszczonej na kasku

Zapomniana wojna rosyjska w Europie: Ukraińcy złapani w ostrzale krzyżowym

Zajęcie Donbasu zaplanowano na 3 czerwca

(zalecane włączenie napisów PL)

Armia ukraińska przygotowuje szturm Doniecka

(zalecane włączenie napisów PL)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o