Wojna nuklearna w Korei Północnej wpłynie na „ŚWIAT”, ostrzega NATO, podczas gdy USA prowokują Kima

NATO Kim Dzong Un

Setki amerykańskich i południowokoreańskich samolotów wzbiły się w niebo nad progiem Korei Północnej, gdy NATO ostrzega przed WOJNĄ NUKLEARNĄ.

Drugi dzień ćwiczeń odbył się dzisiaj w Korei Południowej, z 230 samolotami biorącymi udział w operacji o nazwie Vigilant Ace.

Pięciodniowe ćwiczenie, w skład których wchodzi sześć myśliwców  F-22 Raptor i 19 myśliwców odrzutowych F-35, zostało w mediach północnokoreańskich opisane jako popychające kraj „na krawędź wojny nuklearnej”.

Sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, powiedział wczoraj, że konflikt „będzie katastrofalny i będzie miał globalne konsekwencje”.

Próbując uspokoić świat, powiedział, że członkowie NATO byli „silni i zjednoczeni”. „NATO może reagować na każdy atak, w tym ataki balistyczne i nuklearne”. Korea Północna nadal będzie odczuwać „maksymalną presję” ze strony NATO – dodał.

Korea Południowa, Stany Zjednoczone Wykonywanie ćwiczeń na dużą skalę w otoczeniu ostrzeżeń północnokoreańskich
Korea Południowa i Stany Zjednoczone ćwiczą na dużą skalę mimo ostrzeżeń północnokoreańskich

Korea Północna grozi USA i sojusznikom

Centralna agencja prasowa Korei powiedziała w niedzielę, że USA i Korea Południowa „zapłacą drogo za swoje prowokacje”. USA „błagają o wojnę nuklearną poprzez wystawienie niezwykle niebezpiecznego potencjału nuklearnego na półwyspie koreańskim”.Phenian obarczał winą prezydenta USA Donalda Trumpa za nieustające napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną.

W manewrach biorą także udział członkowie służby USA, w tym 120 000 żołnierzy, w tym żołnierze piechoty morskiej i marynarki wojennej. Bomby B-1B mogą również brać udział, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

źródło: express.co.uk

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
DuDu Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DuDu
Gość
DuDu

Przestaliby kurde straszyć i straszyć… Od roku to samo, już niszczą USA, już USA niszczy Kima, a tak naprawdę to ścisła współpraca…