Wojska USA przybywają do Europy aby ostatecznie skonfrontować się z Rosją?

Pentagon planuje zwiększyć obecność militarną w Europie a także zaktywizować szkolenie wojskowych w celu powstrzymania potencjalnego zagrożenia ze strony Rosji.

wojsko USA

Te plany zostały przedstawione na konferencji wojskowo-politycznej w kalifornijskim mieście Simi Valley, w której uczestniczyli kluczowi dowódcy amerykańskich sił zbrojnych. Jak podaje The Wall Street Journal, amerykańscy wojskowi zamierzają zwiększyć liczbę obecnych w Europie amerykańskich jednostek o jeszcze jedną.

Obecnie w Europie znajdują się dwie jednostki USA, każda z których składa się z 3,5 tys. wojskowych. Według słów szefa sztabu amerykańskiej armii generała Marka Milley’a, do nich dołączy jeszcze kilka formacji, w tym „bojowe jednostki śmigłowców, ekipy inżynieryjne i brygady artyleryjskie”.

Naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie amerykański generał Philip Breedlove oświadczył, że ostateczna decyzja w sprawie rozszerzenia obecności wojskowej zostanie podjęta w najbliższych miesiącach — podaje gazeta.

źródło: pl.sputniknews.com
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Wojska USA przybywają do Europy aby ostatecznie skonfrontować się z Rosją?”

  1. No mam nadzieję że się „nażrą” do syta tą wojną. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Totalitarnej Ameryka końca czas nastał…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.