Wojsko rozpoczęło akcję na wschodzie Ukrainy. „To operacja na wielką skalę”

Wojsko rozpoczęło akcję na wschodzie Ukrainy. "To operacja na wielką skalę"Ukraińskie siły zaatakowały rano pozycje zajmowane przez separatystów w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy.  Prorosyjscy separatyści nadal kontrolują gmachy rządowe w około 10 miastach na wschodzie Ukrainy. Ukraińskie wojsko zmierza w stronę Krematorska.

Około godz. 5 rozpoczął się atak prowadzony z ziemi i powietrza. Mieszkańców Słowiańska obudziły dzisiaj syreny alarmowe. Jak mówiono w mieście, separatyści obawiali się nalotu.Niedługo później w mieście pojawiły się pojazdy opancerzone. Słuchać było strzały i eksplozje. Do miasta wkroczyli antyterroryści a z tyłu zabezpiecz ich wojsko. Po rozpoczęciu szturmu zaczęły bić dzwony na słowiańskich kościołach.

Z relacji separatystów, na które powołuje się Interfaks wynika, że w mieście zakłócany jest sygnał sieci telefonii komórkowej.

Siły ukraińskie przejęły kontrolę nad większą częścią opanowanego przez prorosyjskich separatystów Słowiańska na wschodzie kraju oraz zajęły wieżę telewizyjną.

Nad Słowiańskiem krążą helikoptery wojskowe Mi-24. Separatystą  udało się zestrzelić  2 ukraińskie śmigłowce i pojmać jednego z pilotów. Zdjęcie rannego pilota prowadzonego przez separatystów opublikował ukraiński dziennikarz.

pojmany pilot helikoptera przez separatystów Ukraina Słowiańsk

zastrzelony helikopter przez separatystów Ukraina Słowiańsk

Na filmie opublikowanym w serwisie YouTube widać lecący nisko helikopter. Nagle przy maszynie widać błysk. Po kilkunastu sekundach helikopter zmierza w stronę ziemi: spada lub ląduje.

Terroryści użyli przeciw ukraińskim jednostkom specjalnym ciężką artylerię, w tym granatniki i przenośne wyrzutnie przeciwlotnicze.

Ukraińskie wojsko zmierza w stronę Krematorska, gdzie budynki administracji zostały zajęte przez separatystów. Miasto jest zablokowane. Na niebie jest co najmniej 20 śmigłowców. Separatyści przygotowują się na szturm. Zastawiają drogi autobusami. Są uzbrojeni w karabiny maszynowe, granatniki, strzelby i koktajle Mołotowa.

separatyści

separatyści

 

Po stronie separatystów znajdują się wysoko wykwalikowani żołnierze wyposażeni w przenośne zestawy przeciwlotnicze.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Wojsko rozpoczęło akcję na wschodzie Ukrainy. „To operacja na wielką skalę””

  1. skonczy sie jak na balkanach

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.