Wspólna misja Europy z Rosją. Skolonizują Księżyc w 2029 roku. Latać na niego będą już w 2021 roku

Amerykanie celują w Marsa, a Rosjanie – w Księżyc. Wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną wybudują tam miasteczko, które zasiedlą nie później niż w 2029 r.

Rosja kolonizacja Ksiezyc

– Pierwsza rosyjska załogowa wyprawa na Księżyc odbędzie się nie później niż w 2029 roku – zapowiedział we wtorek dyrektor najważniejszego przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego w Rosji RKK Energia Władimir Sołncew.

Loty eksperymentalne

Lądowanie Rosjan na Księżycu miałoby być poprzedzone serią lotów eksperymentalnych. – Zostaną one zapoczątkowane już w 2021 r. – zaznaczył Sołncew.

Przewiduje się m.in. rejsy do znajdującej się na orbicie okołoziemskiej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Składa się ona obecnie z 15 głównych modułów i umożliwia jednoczesne przebywanie sześciu członków załogi. Pierwsze moduły tej stacji zostały wyniesione na orbitę i połączone ze sobą w 1998 roku.

Statek kosmiczny

Zaprojektowaniem i produkcją statku kosmicznego, który wyląduje na Srebrnym Globie, zajmie się dawne biuro konstruktorskie im. Siergieja Korolowa, znane obecnie jako Korporacja Rakietowo-Kosmiczna „Energia”. W 2025 r. statek zostanie ostatecznie wysłany na Księżyc. W rejsie tym nie będzie uczestniczyć załoga. Chodzi o stworzenie infrastruktury dla późniejszego lądowania załogi.

Kosmiczne miasteczko

Rosyjskie plany „podboju” Księżyca są ściśle powiązane z programem Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), która ujawniła przed tygodniem zamiar budowy „międzynarodowego miasteczka badawczego na Księżycu”. Przy konstrukcji bazy będą użyte roboty.

Rosja kolonizacja Ksiezyc

Rosja kolonizacja Ksiezyc

Współpraca Europejskiej Agencji Kosmicznej z Rosją odbywa się w ramach tzw. wspólnej przestrzeni gospodarczej między Rosją a UE. Obecnie koncentruje się ona wokół rosyjskiego projektu „Łuna 2027” (Księżyc 2027) – przypomina agencja AFP.

Projekt ten będzie realizowany od 2020 r. Chodzi o wysłanie na Księżyc bezzałogowego, sterowanego z Ziemi pojazdu, tzw. łunochodu, do przeprowadzenia badań skał i gruntu w podbiegunowych częściach Księżyca. Z danych uzyskanych w 2012 r. dzięki sondzie Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) wynikało, że znajduje się tam zamarznięta woda.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Wspólna misja Europy z Rosją. Skolonizują Księżyc w 2029 roku. Latać na niego będą już w 2021 roku”

  1. Podziemna baza byłyby lepszym rozwiazaniem

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Czy przypadkiem w księżyc nie uderzają dość często meteoryty?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.