Wyniki wyborów Austria

To, co wydarzyło się dziś w Austrii, całkowicie zmieni oblicze Europy. Wyniki wyborów do Rady Narodowej zaskoczyły po prostu wszystkich. Okazuje się, że Unia Europejska będzie miała kolejnego krytyka na szczeblu przywódcy kraju.

Według sondaży exit polls w wyborach zwyciężyła chadecka Austriacka Partia Ludowa. Formacja zdobyła 31% głosów. Zaraz za nią uplasowała się prawicowa Austriacka Partia Wolności z wynikiem 27,6% głosów. Na trzecią siłę w parlamencie, czyli Socjaldemokratyczną Partię Austrii zagłosowało 25,5% Austriaków.

Wygląda więc na to, że pewnym zwycięzcą jest Sebastian Kurz. 31-letni polityk prężnie wspinał się przez ostatnie lata po szczeblach władzy w Austrii. Najprawdopodobniej to właśnie on obejmie teraz fotel kanclerza i stanie się tym samym najmłodszym szefem rządu tego kraju w historii. Co więcej, Kurz będzie także jednym z najmłodszych szefów rządu w całej Europie.

Jego zwycięstwa obawiała się jednak cała Unia Europejska. Unijni przywódcy do końca wierzyli, że 31-latkowi nie uda się wygrać. Teraz jest ogromne zaskoczenie tym, jak pewnie sięgnął po władzę i ją zdobył. Kurz jest  wytrawnym politykiem i silną postacią w europejskich rozgrywkach. To wielki krytyk przyjmowania imigrantów do Europy i wróg wysokich podatków.

Jego partia nie ma jednak takiego poparcia, by rządzić samotnie. Musi więc dobrać jedną z dwóch pozostałych formacji i zawrzeć z nią koalicję. Bardzo prawdopodobne, że Kurz zdecyduje się na zwarcie szyków z Austriacką Partią Wolności. To oznaczałoby wyraźny zwrot Austrii w prawo.

źródło: pikio.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
maniek& Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
maniek
Gość
maniek

…jak jeszcze zalegalizuje – pedo – to dostanie jeszcze większe …parcie- rozmaitych Fritzlow w przyciasnych chazarskich berecikach…komu zalezy – aby gowniarz cos „rozsądnego” powiedział bez suflera…tu chodzi o pranie mozgu mlodym…

&
Gość
&

Taką fajną flagę kiedyś mieliście, flaga obojga narodów. Kolory biało-czerwony, zwłaszcza biały na górze to nieudany pomysł (z doświadczenia widać), lepiej nawet wypadał czerwień z akcentem pomarańczowego (flaga z okresu międzywojennego niż obecny wyblakły kolor zmieniony przed upadkiem komuny).
Flaga to jest połowa sukcesu kraju, musi podnosić na duchu i podnosić głowę do góry. Obecnie to nie działa.

Powyższa kombinacja (podobna do pierwotnej polskiej flagi, która wyglądała najlepiej z całej historii) ze zdjęcia niesie odpowiednią energię, ale Austria chyba „zwinęła” ten pomysł.