24 Sie, 2017

Wszystko wskazuje na zaostrzenie się wojny na Ukrainie

Ponad 80 nieoznakowanych pojazdów wojskowych przemieszcza się przez tereny na wschodniej Ukrainie kontrolowane przez separatystów.  Może to oznaczać nasilenie wrogich działań. Wszystko wskazuje na zaostrzenie się wojny na Ukrainie

Agencja pisze, że widziano trzy oddzielne kolumny: jedną w pobliżu bastionu rebeliantów, Doniecka, dwie nieco dalej na wschód pod miejscowością Sniżne. Były to głównie ciężarówki, transportujące systemy artyleryjskie i żołnierzy. Widziano też co najmniej jeden transporter opancerzony.

Przedstawiciele władz ukraińskich powiedzieli w tym tygodniu, że sądzą, iż separatyści otrzymali znaczne zasoby sprzętu i posiłki w ludziach z Rosji. Moskwa zaprzeczyła tym sugestiom.

Rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Łysenko poinformował w piątek, że minionej doby Rosja przerzuciła na zajęte przez separatystów tereny na wschodzie Ukrainy ponad 30 czołgów oraz inny sprzęt wojskowy i ludzi.

Oświadczył, że widziano „kolumnę składającą się z 32 czołgów, 16 haubic i 30 ciężarówek Kamaz z amunicją i żywą siłą” przemieszczających się z terytorium Rosji w kierunku miasta Krasny Łucz w obwodzie ługańskim.

Przedstawiciel RBNiO Wołodymyr Polowyj powiedział w sobotę, że dowódcy separatystów wzmacniają szeregi przez przymusową mobilizację mieszkańców w wielu miejscowościach.

– Członkowie nielegalnych ugrupowań zbrojnych prowadzą przymusową mobilizację wśród mieszkańców obwodu donieckiego – powiedział Polowyj na briefingu w Kijowie.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Wszystko wskazuje na zaostrzenie się wojny na Ukrainie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.