Wulkan Bali: zdesperowani mieszkańcy modlą się, aby zakończyć erupcję wulkanu Agung w obliczu ogromnego wybuchu

Bali wulkan Agung Indonezja

Mieszkańcy Bali, modlą się o zakończenie erupcji góry Agung w obliczu nadchodzącego wielkiego wybuchu, o którym ostrzegali wulkanolodzy.

Na zdjęciach widać dużą grupę mieszkańców biorących udział w hinduskiej ceremonii w celu poproszenia o zakończenie erupcji wulkanu, który spowodowała ewakuację tysięcy rodzin od czasu wypuszczenia toksycznego gazu i popiołu.

Balijscy hinduistyczni wieśniacy są przedstawiani niosąc ofiary darowane przez wyspę, która pokryła się popiołem przez wybuch świętej góry Agung.

Ofiary są składane, ponieważ ludność żyje a eksperci obawiają się, że pełna erupcja może zniszczyć wyspę indonezyjską.

Indonezja wulkan Bali
Miejscowi gromadzą się w cieniu góry Agung
Bali wulkan Agung Indonezja
Miejscowi niosą ofiary na ceremonię w pobliżu góry

Ceremonia odbyła się w słynnej świątyni Pura Pasar Agung, która jest popularna wśród turystów ze względu na piękne widoki.

Gigantyczna erupcja dopiero przed nami

Pisząc na Twitterze, wulkanolog dr Janine Krippner powiedziała: „To nie jest koniec erupcji Agung. Wahania aktywności podczas erupcji są normalną częścią życia wulkanów”.

Poziom ostrzeżenia lotniczego został podniesiony do poziomu pomarańczowego, a oficjalny poziom zagrożenia na Bali jest obecnie na poziomie 4 w skali od 1 do 4.

Urzędnicy ostrzegają, że zagrożenie kolejną erupcją jest „nieuniknione”. Według władz stan wyjątkowy na wyspie został przedłużony do połowy grudnia.

Władze Bali wraz z wulkanologami zaapelowali do mieszkańców i turystów, by trzymali się z daleka od  wulkanu Agung, gdyż w każdej chwili może dojść do ogromnej erupcji.

źródło: www.express.co.uk

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o