Bali wulkan Agung

To już druga erupcja wulkanu Agung w tym tygodniu. Eksperci przewidują, że niebawem dojdzie do potężnej erupcji gdy wulkan na dobre się przebudzi.

Erupcja przyczyniła się do wielkiego spustoszenia w komunikacji lotniczej. Linie lotnicze otrzymały „czerwone ostrzeżenie” o niebezpieczeństwie przelotu przez chmury pyłu wynika z raportu BBC .

Góra Agung ostatnio wybuchła w 1963 roku, zabijając ponad 1600 osób i od sierpnia grozi kolejną poważną erupcją.

Indonezyjska wyspa Bali znajduje się w Pacyficznym Pierścieniu Ognia, obszarze płyt tektonicznych, które często zderzają się, powodując aktywność sejsmiczną i wulkaniczną.

Pacyfik pierścień ognia wulkan Agung

Indyjska Agencja ds. Łagodzenia Katastrofy napisała na Twitterze, że kolumna popiołu z góry Agung pokryła pobliskie wioskę cienką warstwą popiołu. Władze zakazały zbliżania się do wulkanu na odległość mniejszą niż 10 kilometrów spodziewając się wielkiej erupcji na Bali.

Wulkan Agung na Bali jest dość przewidywalnym wulkanem. Z raportów wynika, że potężną erupcję zawsze poprzedzały mniejsze – każda była coraz silniejsza.

Wulkanolodzy wydali ostrzeżenie, że na tych erupcjach się nie skończy. Wulkan się uaktywnił na dobre zmierzając do wielkiej erupcji.

źródło: www.dailymail.co.uk

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o