Wulkanolodzy ujawniają co się stanie gdy SUPERWULKAN YELLOWSTONE wybuchnie

Yellowstone pod Ameryką może wybuchnąć z przerażającą siłą – wyrzucając 1000 kilometrów sześciennych skał wulkanicznych i popiołu.

Erupcja pokryła by duże obszary Ameryki popiołem i zepchnąć Ziemię w „wulkaniczną zimę”.

NASA stwierdziła, że erupcje wulkaniczne stanowią większe zagrożenie dla życia niż jakakolwiek asteroida. Naukowiec z Yellowstone Volcano Observatory, dr Michael Poland, powiedział IFLScience, że erupcja wystrzeliłaby w powietrze gigantyczną kolumnę spalającego się popiołu i lawy.

„Ludzie znajdujący się w odległości 100 kilometrów od wulkanu podczas erupcji prawdopodobnie by zginęli”

Superwulkan Yellowstone

Największe szkody spowodowałby wulkaniczny opad, który doprowadziłby do zasypania dróg taką ilością popiołu, że przejechanie autem byłoby niemożliwe. Sieci energetyczne zostałyby powalone przez dużą ilość wulkanicznego pyły a miliony domostw nie nadawałoby się do zamieszkania.

Pobliskie miasta, takie jak Salt Lake City, zostaną przysypane metrową warstwą popiołu. Wszystkie połączenia lotnicze zostałyby wstrzymane a powstały efekt domina odczuwalny byłby na całym świecie. Klimat drastycznie się ochłodzi a na Ziemi zapanuje zima wulkaniczna.

Doniesienia z Yellowstone są o tyle przerażające, że wybuch może nastąpić w każdej chwili, a ostatnie nasilenia wstrząsów sugerują, że jesteśmy coraz bliżej tego katastrofalnego w skutkach wydarzenia.

Na weekendową nudę polecam film Superwulkan Yellowstone pokazujący jak będzie wyglądała zbliżająca się jej erupcja i co będzie potem…

Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
OptimistaKronos Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Optimista
Gość
Optimista

Odgrzewane kotlety

Anonimowo
Gość
Anonimowo

co się tanie gówno się stanie…

Kronos
Gość
Kronos

Jak się bardzo nudzi to się pieprzy o kańcach świata