Koniec Unii Europejskiej

Wypłynęły szokujące dokumenty niemieckiej armii. Są to ściśle tajne plany strategiczne, przygotowywane na najgorsze sytuacje polityczne. Prezentują one między innymi datę, przed którą ma rozpaść się Unia Europejska.

Dziennikarze niemieckiego tygodnika opiniotwórczego „Der Spiegel” dotarli do ściśle tajnych dokumentów opracowywanych przez niemieckich strategów. Zawierają one sześć scenariuszy „najgorszego obrotu spraw”, które niemiecka armia uważa za prawdopodobne.

Wśród dokumentów znaleźć można między innymi możliwość powstania nowego „bloku wschodniego” na wzór dawnego Związku Radzieckiego wraz z państwami satelickimi. Prócz tego stratedzy biorą pod uwagę rozpad Unii Europejskiej. Jego datę uważają za niezwykle bliską.

Data końca UE już bliska

Dokumenty przedstawiają możliwe scenariusze przebiegu wydarzeń, sojuszów i wojen. Wszystkie mają się spełnić przed 2040 rokiem. Do tego czasu, zdaniem niemieckich strategów, może rozpaść się Unia.

Wtedy, zdaniem specjalistów i analityków niemieckiej armii, możliwe jest przejęcie modeli gospodarczego lub politycznego od Rosji przez państwa najbliżej niej. Wśród nich zapewne jest także Polska. Eksperci zakładają możliwość powstania nowego „bloku wschodniego”, który pozostawałby pod wpływem Rosji.

Inny scenariusz bierze pod uwagę mniej radykalną sytuację, aczkolwiek także zakłada dezintegrację UE. Zdaniem niemieckich strategów możliwe jest, że Unia przestanie się rozszerzać, zaś coraz więcej państw zacznie z niej odchodzić.

W tym miejscu eksperci zwracają uwagę na skrajnie prawicowe partie, istniejące w wielu państwach, będących fundamentem zjednoczonej Europy. Zarówno we Francji, Holandii, jak i w Austrii wszystkie te partie mają w swoich programach kolejno „Frexit”, „Nexit” czy „Oexit”.

Wśród scenariuszy specjalistów z niemieckiej armii nie ma mowy o wojnie, jednak wszystkie prognozowane procesy mogą do niej prowadzić.

Źródło: rt.com, Pikio.pl

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
wernyhoraooooooo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wernyhora
Gość
wernyhora

Unia Europejska , uważam, rozpadnie się znacznie wcześniej!

ooooooo
Gość
ooooooo

jak ja to lubie czytać tajne dokumenty… a na takiej propagandowej stronie są …