Wymazana prawda historyczna, czyli dlaczego Turcja jako jedyny kraj nie uznała rozbiorów Polski, lecz wspierała Rzeczpospolitą

29
765
polska turcja flaga

,,Dajcie Polakom rządzić, a stworzą najpotężniejsze imperium świata.’’

Otto Von Bismarck.

Polska to kraj i naród silnie zakorzeniony w Europie, dlatego też nigdy nie wyjdziemy z Europy jak to obecnie wmawiają nam Brukselskie elity.

Jest to niedorzeczność, ponieważ gdyby nie postawa Polski w wielu momentach historii, obecna Europa wyglądałaby zupełnie inaczej. To Polacy wielokrotnie zatrzymali falę islamu próbującą zalać Stary Kontynent, jak chociażby w legendarnej bitwie pod Wiedniem. Dlaczego dziś tego typu wstęp? Otóż kolejny raz przeniesiemy się w przeszłość i odpowiemy sobie na pytanie dotyczące rozbiorów Polski. Pytanie brzmi: czy istniał kraj, który nie uznał owych rozbiorów?

,,Czy był już poseł z Lechistanu?’’ Takie właśnie słowa miały padać przez cały okres zaborów, gdy na sułtańskim dworze dochodziło do prezentacji przybyłych dyplomatów. W taki sposób Imperium Osmańskie, wbrew ogólnie przyjętym faktom dotyczącym rozbioru naszej ojczyzny, dawało społeczności międzynarodowej do zrozumienia, że nie przyjmuje do wiadomości informacji, iż Rzeczpospolita nie istnieje. Tym samym Stambuł stał się jedyną stolicą, która nie uznała rozbiorów.

Bardzo ważny elementem całej układanki geopolitycznej XVIII wieku jest informacja, iż to nie dlatego Turcja nie uznała rozbiorów Rzeczpospolitej ponieważ litowała się nad losem milionów Polaków. Zdecydowanie tak nie było, gdyż w tamtym okresie czasu Rzeczpospolita oraz Imperium Osmańskie na wielu płaszczyznach znalazły się na kursie kolizyjnym. Przykładem mogą być interesy obydwu państw ścierającej się na terenie krajów leżących nad Dunajem oraz w samej Ukrainie.

Podstawowym powodem takiego a nie innego postępowania Turcji była obawa a także pewnego rodzaju ogromny szacunek, jakim Turcy darzyli mieszkańców Rzeczpospolitej. Otóż, wojsko polskie w skład, którego włączeni zostali również Litwini i Kozacy wielokrotnie okazywało się jedyną armią potrafiącą na lądzie pokonać Turków. Taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie pod Chocimiem, później Wiedniem i wreszcieParkanami. Natomiast pod samą stolicę turecką podchodzili Kozacy.

W narodzie Tureckim po dziś dzień zakorzeniony został pewnego rodzaju niewysłowiony szacunek do Polaków. Waleczność i bohaterstwo polskiej armii tamtych czasów wypaliła niezatarte znamię w pamięci narodu Tureckiego. A zatem jest rzeczą poniekąd smutną, iż jedynie Turcja nie uznała rozbiorów Rzeczpospolitej, natomiast kraje Europejskie jeden za drugim wbijały nóż w plecy Polsce. Można pokusić się o stwierdzenie, że dziś byłoby podobnie, a przynajmniej ze strony Niemiec czy Rosji. Niemiec, które dla niektórych polskich polityków stanowią oazę zbawienia. Nie oszukujmy się jednak, owi politycy są bardziej zdrajcami biało czerwonej flagi i Orła w Godle Polki aniżeli Polakami.

źródło: globalne-archiwum.pl

29 KOMENTARZE

 1. Taaaaa jasne, cudowni turcy…. tak nas kochają, że zaczynają najezdzac tysiącami, za chwilę, jak w Niemczech i Niderlandach będziemy tu mieli prężnie działające partie tureckie w parlamencie ???
  Wejdźcie na tę większe portale promujące Polskę a się przekonacie że 30% słuchaczy to tur@sy ???????
  Kebab na każdym kroku w każdej polskiej wsi !
  W końcu wizja Sobieskiego się urzeczywistnia !
  Brawo !
  Promujcie ich dalej ?
  Tylko nie zapomnijcie o takim szczególe jak fakty historyczne – i fakt, że „upominajac” się o Polskę to był jeden że sposobów w jaki slabiutka Turcja mogła się zdobyć na pokazanie środkowego palce potężnej Rosji.
  Tak więc nie było to tyle pro polskie co ANTY ROSYJSKIE

 2. Bismarck nigdy nie wypowiedział tego zdania,,Dajcie Polakom rządzić, a stworzą najpotężniejsze imperium świata.’’ .. śmierdzi kłamstwem na kilometry

 3. Turcja nie uznawała rozbiorów Polski – bo dostawała baty od Rosji na wszystkich frontach, a wspieranie Polski i jej powstań było osłabieniem Rosji.

 4. Admin< ale pojechałeś po bandzie .Bismarck powiedział coś odwrotnego! "dajcie Polakom władzę a sami się pozabijają" więc nie pitol i zmień dealera bo ci jakiś szajs wciska

  • cymbale gdyby nie bohaterstwo Polaków zawsze i wszędzie to nawet taki kondon jak ty nie przyszedł by na świat i głupio nie pisał ….jak się sam naćpałeś to wciskaj kitu

   • Chłopczyku, naucz się po polsku pisać, bo wyjdzie na to, że niektórzy Turcy piszą po polsku lepiej, niż ty. I potem się wymądrzać możesz.

 5. Można na to spojrzeć z pewnej ciekawej perspektywy – dlaczego Turcy tak podeszli do Polski i polaków?
  Otóż szacunek do – samych siebie im to podpowiadał! Skoro bowiem szli przez różne ziemie i tereny niczym taran, aż tu nagle znalazł się Ktoś, kto ich nie dość że zatrzymał, to jeszcze pokazał że ma Moc, więc szanując Siebie, uszanowali tych którzy ich wówczas pokonali i powstrzymali!
  Zamiast deprecjonować znaczenie swoich przeciwników i wówczas wypadać dość kiepsko…bo co My znaczymy, jeśli pokonał nas byle kto? A jesli uszanujemy wielkość swego przeciwnika, to wówczas wprawdzie polegliśmy, ale polegliśmy z Mistrzem a nie z byle kim!
  I takiej retoryki warto się uczyć, poprzez docenianie zarówno siebie, jak i tych którzy pokazali nam swym zwycięstwem nasze braki ucząc nas czegoś ważnego, istotną kwestią jest wówczas jedynie pytanie, czy…potrafimy się uczyć i wyciągać właściwe wnioski z historycznych lekcji… ? (;-D) (WIR)

 6. Błagam. Bismarck nigdy tego nie powiedział – sprawdzajcie źródła 😉

  Tureckiego w środku zdania – piszemy z małej litery; to tak nie w temacie.

 7. PoLACHY ! JEDNOCZ ! MY SIĘ z ostatnim milionem myślących od Korwina!

  Komunistyczna międzynarodówka u SA UPAdłego, dzikiego zachodu opartego na grabieniu ludzi niszczy Polskę deMOkretyńską racją (pi SS, gestaPO),
  bo jesteśmy JEDYNĄ ZNANĄ CYWILIZACJĄ NA ZIEMI i ostatnią Słowiańską RODziną żyjącą pokojowo pod jednym dachem (w jednym
  kraju)

  Ponad 50% ma te same geny, tych samych przodków prawdopodobnie od kilkuset tys. lat. Daliśmy ludzkości m. in. bumerang, pojazdy kołowe, ser, ropę, samochód, pierwszą EUropę,
  IndoEuropę, komputer i udomowiliśmy zwierzęta.

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/06/01/jestesmy-jedna-z-najstarszych-cywilizacji-na-swiecie/#more-3511/

  • To w końcu się zdecydujcie, myślący inaczej milionie Janusza.
   Bo K Janusz I ostatnio sapał, że Europe uratują tylko muśliny.
   Obciach z tym Korwinem straszny.

 8. PoLACHY ! JEDNOCZ ! MY SIĘ z ostatnim milionem myślących od Korwina!

  Komunistyczna międzynarodówka u SA UPAdłego, dzikiego zachodu opartego na grabieniu ludzi niszczy Polskę deMOkretyńską racją (pi SS, gestaPO),
  bo jesteśmy JEDYNĄ ZNANĄ CYWILIZACJĄ NA ZIEMI i ostatnią Słowiańską RODziną żyjącą pokojowo pod jednym dachem (w jednym
  kraju)

  Ponad 50% ma te same geny, tych samych przodków prawdopodobnie od kilkuset tys. lat. Daliśmy ludzkości m. in. bumerang, pojazdy kołowe, ser, ropę, samochód, pierwszą EUropę,
  IndoEuropę, komputer i udomowiliśmy zwierzęta.

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2015/06/01/jestesmy-jedna-z-najstarszych-cywilizacji-na-swiecie/#more-3511/

 9. Pokaz papiery adminku,jako dowod,zdjecie,cokolwiek co poswiadczy o takim fakcie.?Czekam na dowod a nie fake news.Wy chyba z WP,Interia,o2. I Onetem wspolnie brednie kreujecie wprost z Moskwy od Wladimira Putina?Czy od Donalda Trumpa?Albo Erdogan?Admin.Skoncz z tymi bredniami.Serio.Odpusc sobie.

 10. Uuu, bardzo dobrze się dzieje na portalu, serce rośnie.
  Jak byśmy się dogadali z Osmanami, to trzymamy cały świat za jaja.

  • Uczyłem się tego w szkole. W prawdziwej szkole a nie jej pomyjach które stworzył PiS. Tekst o zdradzie dzisiejszych polityków mówi wszystko o jego autorze. Człowieniu zejdź na ziemię. Pojedź na zachód od Odry i zobacz jak tam żyją ludzie. I zadaj sobie pytanie. Kto nami rządzi i dlaczego aż tacy kretyni.

   • Nie wciągaj mnie słonko w politykę, dla mnie to jedno barachło.
    Widzę że kampania wyborcza ruszyła, idź trollować gdzie indziej.
    Skolko u tiebia diengów za wpis? Znalazł stronę bez logowania i się czepia, trol ludzi.
    A kysz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.