Wyspy Brytyjskie: po upałach przyszły burz. Tysiące ludzi bez prądu

Wielka Brytania burza

Dzień wczorajszy na Wyspach Brytyjskich okazał się najgorętszym w historii pomiarów meteorologicznych; na londyńskim Heathrow odnotowano 36,7 stopni C – po raz pierwszy w historii. Dziś jednak zrobiło się chłodniej, ale powiew atlantyckiego chłodu poprzedziły gwałtowne burze, które pozbawiły prądu elektrycznego nawet 40 tys. mieszkańców północno-wschodniej Anglii –

Do czwartkowego południa do większości klientów z Durham, Tyne i Wear oraz Northumberland, gdzie burze spowodowały najwięcej awarii, popłynął już prąd. Bez energii zostaje jeszcze 1700 osób, ale władze uspokajają, że najpóźniej wczesnym wieczorem już wszyscy będą mieć dostęp do prądu.

Choć nikt nie zginął i nie został ranny, wyładowania atmosferyczne spowodowały pożary kilku domów, a silny wiatr pozrywał dachy. Niektóre pojazdy zostały zaś uszkodzone przez grad wielkości piłki do golfa.

„Burze spowodowały uszkodzenia napowietrznych sieci elektrycznych i doprowadziły do znacznych przerw w dostawie prądu elektrycznego u 40 tys. klientów” – powiedział rzecznik Northern Powergrid. „W miarę możliwości kierujemy dostawy prądu za pośrednictwem alternatywnych dróg, by przywrócić zasilanie dla jak największej liczby naszych klientów, podczas gdy inżynierowie pracują nad usunięciem awarii spowodowanych przez wczorajsze burze” – dodał.

Wielka Brytania burza

Jedna para w obszarze Blakelaw Newcastle uniknęła obrażeń, gdy jego bliźniak w Rawlston Way znalazł się na celowniku pioruna. Wyładowanie wypaliło dziurę w dachu, rozpoczął się pożar, a sąsiedzi szybko ruszyli na ratunek. „To najgorsze błyskawice, jakie kiedykolwiek widziałem i mam nadzieję, że jeszcze nie raz zobaczę coś takiego” – powiedział sąsiad Kathleen Reynolds.

Wielka Brytania burza

Mieszkańcy domu jednorodzinnego w Dean Park, w hrabstwie Durham Ferryhill, byli na zewnątrz, kiedy błyskawica wywołała ogień na dachu ich domu. Strażakom szybko udało się przejąć pożar pod kontrolą, ale wnętrze domu zostało poważnie uszkodzone.

Ben Lefevre powiedział, że gradowe kule o rozmiarach piłeczek golfowych spowodowały uszkodzenia samochodów, rynien i okna w okolicach jego domu w hrabstwie Durham, Sacriston.

Eksperci przestrzegają przed kolejnymi burzami i upałami, które w najbliższych dniach będą się dawać we znakom mieszkańcom Anglii.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.