Wzrasta ciśnienie w Pacyficznym Pierścieniu Ognia. W ciągu tygodnia setki trzęsień Ziemi i erupcja 36 wulkanów

Aktualnie na Ziemi aktywnych jest 38 wulkanów, z których tylko sześć nie znajduje się w obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia. Zdaniem ekspertów nasza planeta staje się coraz bardziej niestabilna, a na domiar złego nikt nie wie, dlaczego.


pierscien ognia

W tydzień wybuchło tyle wulkanów co przez cały rok

W ciągu ostatnich kilku tygodni doszło do zauważalnego zwiększenia aktywności sejsmicznej po obu stronach Pacyfiku. Wstrząsy w okolicach Japonii i Ekwadoru zabiły setki ludzi. Jednakże – jak wskazuje mapa Volcano Discovery – niemal w tym samym czasie zaczęły wybuchać wulkany.

Aktualnie na całym świecie dymi 38 wulkanów, z czego 32 w obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia. Ta liczba, choć na pierwszy rzut oka wydaje się niewielka, jest tak naprawdę zaskakująco wysoka. Zważywszy na to, iż w XX wieku odnotowano 3 542 erupcje wulkaniczne, na rok przypada średnio 35 wybuchów wulkanów.

Wulkany z których aktualnie wydobywa się lawa
Wulkany z których aktualnie wydobywa się lawa

Wzrasta aktywność sejsmiczna

Ostatnie wydarzenia są częścią znacznie większego trendu długoterminowego. Aktywność sejsmiczna wydaje się wzrastać w ciągu ostatnich kilku dekad i niestety ta tendencja wydaje się przyspieszać.
W latach 1980-1989 mieliśmy średnio 108,5 trzęsień ziemi o magnitudzie co najmniej sześć w skali Richtera. Tymczasem w ostatniej dekadzie (2000-2009) wstrząsów o podobnej sile mieliśmy rocznie ok. 160,9, czyli wzrost o 38,9 proc. w porównaniu do ostatnich 20 lat.

Miejsca w których Ziemia zatrzęsła się najmocniej
Miejsca w których Ziemia zatrzęsła się najmocniej

Hipotezy

Naukowcy tak naprawdę nie są w stanie wyjaśnić zwiększenia aktywności sejsmicznej i wulkanicznej. Prawda jest taka, że Słońce i Ziemia zmieniają się w sposób nieprzewidywalny, a eksperci mają problemy ze zrozumieniem tych procesów. Naukowcy wiedzą o zamianach pól magnetycznych Ziemi.

Raz na kilkaset tysięcy lat bieguny magnetyczne planety odwracają się tak, że kompas wskazuje południe zamiast północy. Podczas zmiany natężenia pola magnetycznego, co jest częścią tego normalnego cyklu, następuje zwiększenie aktywności wulkanicznej i sejsmicznej, a także zmiany klimatyczne.

Wcześniej badacze oszacowali, że pole słabnie w tempie 5 procent/wiek, ale nowe dane ujawniły, iż w rzeczywistości słabnie o ok. 5 procent na dekadę, czyli 10 razy szybciej niż myśleliśmy. To sygnał, że odwrócenie pól magnetycznych może nastąpić w każdej chwili.

źródło: krolowa-superstar
Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “Wzrasta ciśnienie w Pacyficznym Pierścieniu Ognia. W ciągu tygodnia setki trzęsień Ziemi i erupcja 36 wulkanów”

 1. Może skoro to ciśnienie wzrasta to może cały pierscień wybuchnie jednocześnie ale to jest (licząc w %) 0,1 %

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Niestety, …tym ” rakiem ” na Ziemi …to MY ludzie jesteśmy….bierzemy co się da i gdzie się da z Ziemi nie patrząc na konsekwencje !Jeżeli założymy hipotetycznie że glob ziemski to też ” jakaś forma życia ” ….to ona broni się przed takimi pasożytami jak ludzie i reaguje w taki czy inny sposób żeby się tych pasożytów pozbyć ! 🙂 a czemu by nie …?

  Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
 3. Moim skromnym zdaniem na taki stan rzeczy składa się wiele czynników, począwszy od nadmiernej eksploatacji złóż naturalnych naszej matki ziemi, poprzez powstania instytutu do badań nad zorzą polarną tzw. haarp, który ma możliwość ingerencji w pogodę na ziemi i tworzenia anomalii pogodowych, a skończywszy na postępującej mentalnej chorobie ludzi dla których ziemia jest domem. Wierzcie lub nie, ale jesteśmy jednym organizmem z całym wszechświatem, ale niestety ludzie coraz częściej o tym zapominają. Każdy organizm samoczynnie chce się wyleczyć z każdej choroby, dlatego nasza ziemia chcę się bronić przed tym mentalnym rakiem co nas ogarnia. Przykre ale prawdziwe.

  Ocena: 1.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
 4. jak już o jasnowidzach ,to wczoraj miałem ciekawa wizje z za białego domu buchł ogień jakby słońce ktury ten dom pochłonoł a z tego gonia/światła pojawiła się dłoń kobieca ,taka wizja krótka

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Nadchodzi nowy dzień, który ujrzą wszyscy.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Jasnowic

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.