Za miesiąc Ziemię czeka wielka katastrofa?

Po globalnej sieci krąży wiele plotek i teorii spiskowych. Pomimo faktu, że większość z nich jest niedorzeczna, to jednak w każdej z nich może kryć się ziarenko prawdy, która czasem może przerazić.

W czerwcu informowaliśmy Was, że po serwisach społecznościowych krążą plotki o wielkim kataklizmie, który czeka naszą planetę jeszcze w tym roku. Zagłada ma nadejść z głębi kosmosu, a ma być nią ogromna planetoida.Ziemia kometa

 

Namiastkę tego, co może się stać, mogliśmy zobaczyć dwa lata temu, gdy nad rosyjskim Czelabińskiem doszło do wybuchu meteoru (o średnicy 17 metrów), który poczynił ogromne straty materialne, i to na dość sporym obszarze.

Uderzenie dużej planetoidy, o średnicy setek metrów czy nawet kilometrów, doprowadziłoby do katastrofy o zasięgu globalnym i mogłoby zagrozić istnieniu naszej cywilizacji.

Plotka głosi, że upadek ciała niebieskiego miałby nastąpić pomiędzy 22 a 28 września (najpewniej 24 września) bieżącego roku w okolicach Puerto Rico, więc pozostał nam niespełna miesiąc. Dlatego też nie dziwi fakt, że w Internecie coraz więcej się o tym mówi.

Co ciekawe, informacja ta stała się na tyle „gorąca”, że NASA zdecydowała się wydać specjalne oświadczenie. Naukowcy twierdzą, że nie mają informacji o żadnym dużym obiekcie (planetoidzie czy komecie), który może uderzyć w Ziemię, nawet w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat.

Specjaliści tym samym uspokajają nas, że możemy spać spokojnie. Jednak ten fakt wcale nie sprawił, że informacja o nadchodzącej zagładzie „umarła”. Wręcz przeciwnie, entuzjaści teorii spiskowych uznali ustosunkowanie się NASA za chęć ukrycia prawdy.

Ziemia kometa

Tymczasem rząd Stanów Zjednoczonych ogłosił w czerwcu, że rozpocznie zakrojone na niewyobrażalną skalę ćwiczenia o kryptonimie Jade Helm, na wypadek wystąpienia najróżniejszych kataklizmów.

Jade Helm już trwa, a rozpoczął się 15 lipca i potrwa do 15 września, czyli zakończy się dosłownie na kilka dni przed hipotetycznym uderzeniem planetoidy.

Plotka głosi, że jest on po prostu rodzajem zakamuflowanego przygotowywania stanu wojennego i sprawdzenia w praktyce przez rząd, jak może rzeczywiście wyglądać tego typu sytuacja.

W ćwiczeniach bierze udział sporo amerykańskich instytucji rządowych (wojskowych), w tym oczywiście gwardia narodowa i Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA), która od jakiegoś czasu przygotowuje tysiące obozów dla ludzi.

Czy naprawdę coś nam grozi, a NASA i rządy coś przed nami ukrywają? Tego pewnie nie dowiemy się do ostatniej chwili, ale jednego możemy być pewni, zagłada naszej cywilizacji nie nastąpi za naszego życia, jednak jest wielce prawdopodobne, że wkrótce kosmiczny obiekt nieco odmieni losy ludzkości.

źródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

13 thoughts on “Za miesiąc Ziemię czeka wielka katastrofa?”

 1. hej, jest tam kto, czy tylko ja przezylem?

  uuuhahahahahahaha

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Ja przeżyłem 😀

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 2. a ktoś pamięta, coś co przeleciało obok ziemi? I DOPIERO ZAUWAŻYLI TO JAK BYŁO TO TUŻ POD NOSEM?! anie z pier%&%#$^ wyprzedzeniem… tego JUZ NIE PAMIETACIE?!!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Czytałem że ten co to wymyślił przyznał że to nie prawda że to jego słowa a nie boga z resztą pomyślcie gdyby to była prawda to wszystkie artykuły filmy dawno byłyby już pousuwane

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. > że to nie prawda
   > z resztą pomyślcie

   nieprawda, zresztą mam to gdzieś

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 4. Przeczytajcie to :http://www.nasa.gov/jpl/nasa-there-is-no-asteroid-threatening-earth/

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Przeczytajcie to:http://www.nasa.gov/jpl/nasa-there-is-no-asteroid-threatening-earth/

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 6. Macie i poczytajcie co pisze NASA

  NASA: There is No Asteroid Threatening Earth
  Numerous recent blogs and web postings are erroneously claiming that an asteroid will impact Earth, sometime between Sept. 15 and 28, 2015. On one of those dates, as rumors go, there will be an impact — „evidently” near Puerto Rico — causing wanton destruction to the Atlantic and Gulf coasts of the United States and Mexico, as well as Central and South America.

  That’s the rumor that has gone viral — now here are the facts.

  „There is no scientific basis — not one shred of evidence — that an asteroid or any other celestial object will impact Earth on those dates,” said Paul Chodas, manager of NASA’s Near-Earth Object office at the Jet Propulsion Laboratory in Pasadena, California.

  In fact, NASA’s Near-Earth Object Observations Program says there have been no asteroids or comets observed that would impact Earth anytime in the foreseeable future.  All known Potentially Hazardous Asteroids have less than a 0.01% chance of impacting Earth in the next 100 years.

  The Near-Earth Object office at JPL is a key group involved with the international collaboration of astronomers and scientists who keep watch on the sky with their telescopes, looking for asteroids that could do harm to our planet and predicting their paths through space for the foreseeable future. If there were any observations on anything headed our way, Chodas and his colleagues would know about it.

  „If there were any object large enough to do that type of destruction in September, we would have seen something of it by now,” he stated.

  Another thing Chodas and his team do know — this isn’t the first time a wild, unsubstantiated claim of a celestial object about to impact Earth has been made, and unfortunately, it probably won’t be the last.  It seems to be a perennial favorite of the World Wide Web. 

  In 2011 there were rumors about the so-called “doomsday” comet Elenin, which never posed any danger of harming Earth and broke up into a stream of small debris out in space. Then there were Internet assertions surrounding the end of the Mayan calendar on Dec. 21, 2012, insisting the world would end with a large asteroid impact. And just this year, asteroids 2004 BL86 and 2014 YB35 were said to be on dangerous near-Earth trajectories, but their flybys of our planet in January and March went without incident — just as NASA said they would.

  „Again, there is no existing evidence that an asteroid or any other celestial object is on a trajectory that will impact Earth,” said Chodas. „In fact, not a single one of the known objects has any credible chance of hitting our planet over the next century.”

  NASA detects, tracks and characterizes asteroids and comets passing 30 million miles of Earth using both ground- and space-based telescopes. The Near-Earth Object Observations Program, commonly called „Spaceguard,” discovers these objects, characterizes the physical nature of a subset of them, and predicts their paths to determine if any could be potentially hazardous to our planet. There are no known credible impact threats to date — only the continuous and harmless infall of meteoroids, tiny asteroids that burn up in the atmosphere.

  JPL hosts the office for Near-Earth Object orbit analysis for NASA’s Near Earth Object Observations Program of the Science Mission Directorate in Washington. JPL is a division of the California Institute of Technology in Pasadena.

  More information about asteroids and near-Earth objects is at:

  http://neo.jpl.nasa.gov

  http://www.jpl.nasa.gov/asteroidwatch ,

  and on Twitter: @asteroidwatch

  DC Agle 818-393-9011
  Jet Propulsion Laboratory, Pasadena, Calif.
  agle@jpl.nasa.gov

  2015-272

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 7. Zasada jest taka; Nawet jeśl jest to prawdą, to będą dementować takie informacje by nie siać paniki. Podanie takiej informacji do publicznej wiadomości doprowadziło by do haosu na niewyobrażalną skalę i dlatego nie dowiemy się wcześniej jak na kilka godzin przed zagrożeniem albo wcale.Patrząc z mojej perspektywy, jeśli bym wiedział, że nadchodzi koniec ludzkości i nie ma na to ratunku, to zostawiłbym tę informację tylko dla siebie by inni mogli dożyć do końca bez stresu.Lepiej nie wiedzieć kiedy będzie nasz koniec, tak lepiej się żyje.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. w bibli jest wzmianka o czyms takim co sie nazywa piołun ,takie cos zatruje wody na ziemi powodując niemozliwośc jej picia..

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 8. Wystarczy że nadleci od strony słońca i będzie pozamiatane.Już raz tak było nie pamiętam dokładnie kiedy rok,lub 2 lata temu zobaczyli ją dopiero jak była w cieniu ziemi , a przeleciała między księżycem i ziemią.Jeżeli coś jest szykowane dla nas to od tego nie uciekniemy.Czas najwyższy zapłacić matce ziemi za ten syf który ludzkość
  zrobiła.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 9. biblia informuje nas ze zagłada przyjdzie z nieba , ogniem ziemia palona bedzie …sodoma i gomora czegos takiego nawet nie przeszła…a to co ma nadejsc ma byc straszne..
  biblia nie kłamie , sama sie broni przed kłamstwem.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. A Koran twierdzi, że większość z tego, co głosi Biblia, to jedna wielka fantazja! I bądź tu mądry…

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.