Epidemia Grypy

Eksperci alarmują: tegoroczna epidemia grypy jest najgorszą od przynajmniej 15 lat. Tylko we Włoszech zmarło przez nią w tym sezonie 115 osób.


Prawie 600 osób trafiło przez grypę do włoskich szpitali

Najcięższy przebieg choroba ma w Lombardii, gdzie zanotowano 16 zgonów. Według rządowych danych, w tym roku na grypę zachorować mogło nawet 7 mln Włochów.

To rekordowa grypa. Do końca sezonu łączna liczba zachorowań przekroczy 8 milionów – podkreślił w rozmowie z agencją AdnKronos wirusolog Fabrizio Pregliasco z uniwersytetu w Mediolanie.

Sytuacja jest tragiczna także u naszych zachodnich sąsiadów

W Niemczech przez grypę zmarło już 136 osób. Również liczba zachorowań jest rekordowo i sięga w ostatnim okresie nawet 30 tys. osób tygodniowo.

W przypadku zachorowań ze skutkiem śmiertelnym rzeczywista liczba może przewyższać oficjalne dane. Na przykład przypadkach zgonów spowodowanych bakteryjnym zapaleniem płuc często nie da się już ustalić, że przyczyną infekcji były zarazki grypy – zaznaczyła rzeczniczka RKI (ośrodek chorób zakaźnych).

Źle jest również w Polsce

W tym sezonie grypowym (od września 2017 roku do kwietnia 2018 roku) tylko do 15 lutego tego roku zarejestrowano 2.923.574 przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne – informuje TVN 24

W ciągu ostatnich dwóch tygodni fala epidemiczna grypy dotarła do większości województw w Polsce – ostrzegł dr Paweł Grzesiowski, pediatra i immunolog.

źródło: o2.pl

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AdminkerifinkaPatto nie wybuchlo Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
keri
Użytkownik
keri

„W przypadkach zgonów spowodowanych bakteryjnym zapaleniem płuc często nie da się już ustalić, że przyczyną infekcji były zarazki grypy – zaznaczyła rzeczniczka RKI (ośrodek chorób zakaźnych).”
Jeśli chory umarł na zapalenie płuc z powodu zaszczepienia przeciw grypie, to oczywiście, że nie da się ustalić, że umarł z powodu zaszczepienia się, czyli z powodu wprowadzenia wirusów do organizmu.
Jeśli umarł na zapalenie płuc bez szczepienia, to na pewno umarł z powodu grypy.
Taka jest śmierdząca interpretacja sprzedajnych hien i tej rzeczniczki.

finka
Gość
finka

Żenujący wpis, nikt nie umiera na grypę tylko na powikłania, które dot. osób ciężko chorych lub osłabionych z innych powodów, chorują też zaszczepieni. A P.Grzesiowski to znany lobbysta koncernów szczepionkarskich. Korupcja w branży zdrowia w Polsce jest ogromna, a koncerny przeznaczają na to ogromną kasę.

to nie wybuchlo
Gość
to nie wybuchlo

to nie grypa, to choroba popromienna.

Pat
Gość
Pat

Adminie skoro się powolujesz na źródła z TVN24 to gratuluję, szkoda że jeszcze nie napisałeś że koniecznością jest zaszczepienie co jest wierutna bzdura.Nastepna sprawa skoro jest taka nagonka i alarm o szczepienie A po mimo tego I tak duża grupa ludzi choruje to szczepionka nic nie daje A wręcz działa na niekorzyść. Naturalna odporność człowiek sam nabywa, odpowiednie odżywianie, wysiłek itp a nie fikcja literacką że nieaktywny wirus itp, polecam książki, publikacje, filmy na yt pana Doktora Jerzego Jaśkowskiego