Zaginął w burzy śnieżnej w Nepalu. Znaleziono go po 47 dniach w niezłej kondycji

1
13

Po spędzeniu 47 dni w ekstremalnych warunkach na górze w Nepalu, żywiąc się jedynie solą i wodą, aby przetrwać, mężczyzna z Tajwanu został uratowany w ubiegłą środę. Niestety, współtowarzysząca mu narzeczona zmarła zaledwie trzy dni przed ich znalezieniem.

Liang Shen Yueh, który w piątek skończył 21 lat powiedział agencji Associated Press, że wraz ze swoją dziewczyną – 19-letnią Liu Chen Chun, wędrowali przez Wielki Szlak Himalajski, kiedy z powodu potężnej burzy śnieżnej zupełnie stracili orientację w terenie. Bez przewodnika oboje podążali za rzeką, mając nadzieję na znalezienie wioski przed upadkiem nad wodospadem. Para wylądowała nad skalistym podłożem pod wodospadem i nie byli w stanie wspiąć się na górę czy zejść w dół – powiedział Madhav Basnet, urzędnik z agencji Asian Trekking.

Para powoli zjadała pożywienie ze swoich plecaków przez dwa tygodnie, a następnie musieli polegać wyłączenie na soli i wodzie, by przetrwać, gdy tylko zabrakło im żywności. Załoga ratowników ruszyła na poszukiwania po tym, jak dwa tygodnie później poinformowano o ich zaginięciu, ale z powodu trudnych warunków zawieszono operację. Załogi powróciły do poszukiwań 20 kwietnia.

W środę ratownicy natrafili na czerwony namiot, który znajdował się na podłożu pod wodospadem i podeszli do niego. „Stwierdziliśmy, że człowiek żyje i może z nami porozmawiać, ale kobieta była już martwa. Nie mogliśmy ich zabrać, więc zadzwoniliśmy po helikopter” – powiedział Basnet.

Ratownicy transportowali zarówno Liang jak i ciało jego dziewczyny do stolicy Nepalu – Katmandu. Został obadany w szpitalu w Grande, gdzie pomimo utraty 66 funtów i wyczerpania był w dobrej kondycji. „Cierpiał z powodu poważnego niedożywienia, a jego stopa była pokryta porostami i włosami pełnymi wszy”. Pomimo tego, że musi żyć tak przez 47 dni, wydaje się być całkiem normalny” – stwierdza AP Ajay Singh Thapa, lekarz w szpitalu.

źródło: krolowa superstar

 

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.