Zaginął tajny amerykański satelita

Tajny amerykański satelita zaginął
Tajny amerykański satelita zaginął

Połączenie z amerykańskim tajnym satelitą Zuma, wystrzelonym w niedzielę na rakiecie nośnej Falcon 9 firmy SpaceX, zostało utracone, donosi Wall Street Journal, powołując się na dwóch urzędników.

Zaznaczono, że urządzenie zbudowane przez firmę Northrop Grumman nie mogło oddzielić się od drugiego stopnia. Najprawdopodobniej zepsuło się lub wpadło do morza.

W Stanach Zjednoczonych wszczęto śledztwo, ale na razie nie ma oznak sabotażu lub jakiejkolwiek innej ingerencji.
Nie komentujemy takich misji, jednak obecnie wskaźniki danych wskazują na to, że Falcon 9 wykonuje swoje zadanie formalnie” — powiedział rzecznik SpaceX, James Gleason.

8 stycznia z przylądka Canaveral wystartowała rakieta z satelitą dla potrzeb rządu USA. Wystrzał miał nastąpić jeszcze w listopadzie 2017 roku, ale z różnych powodów był odkładany.

Dla SpaceX była to druga tajna misja dla celów rządowych lub wywiadowczych. Wcześniej w maju zeszłego roku Falcon 9 wyniósł na orbitę aparat do narodowego wywiadu.

źródło: pl.sputniknews.com

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
kerittteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
keri
Użytkownik
keri

Satelita był tajny, a brukowa prasa o nim wie i wszyscy mają wiedzieć.
Znaczy tego satelity nigdy nie było, a firma Spacex odniosła kolejny sukces finansowy za laitowy tajny odcinek opowieści dla lemingów.

ttteis77
Gość
ttteis77

„jakiejkolwiek innej ingerencji” a jak ufo wyłącza uzbrojone rakiety, które nie zepsuły się, to ja to nazwać. „jest problem. nie tu, a po za planetą a ren probem to co robią”