Zatoka Neapolitańska: Niesamowite bombardowanie gradu wielkości pomarańczy

Taflę wody Zatoki Neapolitańskiej wzburzyło ogromne gradobicie. Lodowe kule wielkości pomarańczy spadały z nieba z prędkością dochodzącą do 120 km/h. Zobacz niesamowity film.

Grad Neapol

Gradobicia występują głównie latem. Są one zazwyczaj krótkotrwałym zjawiskiem, ale przynoszą tragiczne skutki. Wielkość szkód zależy przede wszystkim od wielkości gradu.Jeśli z nieba spadają kule o średnicy kilku centymetrów z prędkością dochodzącą do 120 km/h, to stwarzają wielkie zagrożenie dla ludzi. W takim niebezpieczeństwie znaleźli się autorzy nagrania, którzy podczas potężnego gradobicia pływali na małej łódce w rejonie Zatoki Neapolitańskiej.

Pomarańcze z nieba

„Wyglądało jak bombardowanie” – pisze włoski serwis liguriaoggi.it. Opisuje też, że był to „deszcz kul lodu”. Portal meteolive.leonardo.it podaje z kolei, że „w niektórych przypadkach grad był tak duży, jak pomarańcze”. Opisują, że film przypomina scenę „ukamieniowania z góry”.

Gigantyczny grad w okolicach Neapolu

W porze lunchu

Gradobicie i ulewy w okolicy Neapolu dały się we znaki okolicznym mieszkańcom 5 września. Włoskie media podają, że miało ono miejsce w trakcie lunchu. W jego wyniku w pobliżu Pozzuoli kilka osób i zwierząt zostało rannych. Lodowe kule spadały z taką siłą, że wybijały okna w domach i samochodach mieszkańców, wywołując panikę. Zniszczyły również rozległe pola uprawne.

 Źródło: liguriaoggi.it, meteolive.leonardo.it, tvn meteo Autor: AD/map
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Zatoka Neapolitańska: Niesamowite bombardowanie gradu wielkości pomarańczy”

  1. codziennie cos nowego i niesamowitego slyszymy,grad, wulkany, trzesienia ziemi,exodus, ile jeszcze trzeba doswiadczac, zeby uwierzyc ze to kres zycia na Ziemi

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.