przepowiednie

Około połowy przepowiedni różnej maści fantastów i futurologów prędzej czy później, w całości lub częściowo, staje się rzeczywistością.

Przed czym ostrzegali ludzkość futurolodzy?

1. Postęp technologiczny już teraz pozbawia część ludzi pracy, ale w przyszłości bezrobocie może stać się globalnym problemem. Już teraz zanikają niektóre zawody i profesje, a w przyszłości czeka nas rynek pracy opanowany w znacznej części przez roboty.

2. Obecnie pojawia się coraz więcej bakterii, którym nie straszne antybiotyki. Z tego powodu ludzkości zagrażają epidemie chorób, przy których leczenie antybiotykami okaże się zupełnie nieskuteczne. Taka odporność bakterii na preparaty przeciwko mikrobom sprawi także, że operacje chirurgiczne i przeszczepy narządów staną się niezwykle niebezpieczne.

3. Katastrofą ekologiczną jesteśmy straszeni od tak dawna, że w zasadzie już przywykliśmy do tego „zagrożenia”. A pojawiają się głosy, że w rzeczywistości sytuacja jest o wiele poważniejsza, niż sądzimy. Skutki globalnego ocieplenia będą odczuwalne przez setki lat, podczas których z powierzchni Ziemi mogą na zawsze zniknąć niektóre gatunki zwierząt i całe ekosystemy.

4. Ogromny przyrost naturalny ludności, przy jednoczesnej intensywnej eksploatacji zasobów naturalnych i gleb, może doprowadzić do deficytu żywności. Specjaliści twierdzą, że w ciągu najbliższych 50 lat zapotrzebowanie na żywność wzrośnie dwukrotnie, dlatego ludzie już teraz powinni zacząć się zastanawiać nad tym, skąd czerpać pożywienie.

 

źródło: pl.sputniknews.com

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o