Zbliża się wojna? Trump rozmieścił niewidzialne bombowce nuklearne na wyspie Guam

Donald Trump wysłał na Guam trzy bombowce Spirit B-2

KOREA PÓŁNOCNA będzie pilnie strzeżona po tym, jak prezydent USA Donald Trump zezwolił na rozmieszczenie trzech bombowców zdolnych do użycia broni jądrowej przeciwko Korei Północnej.

Korea Północna jest teraz „otoczona” przez nuklearne lotniskowce jak i bombowce, które bez większego problemu mogą zaatakować ją bronią nuklearną.

Na początku tego tygodnia Trump wzmocnił siły USA w pobliżu Korei Północnej o trzy bombowce strategiczne w obawie przed agresją Korei Północnej.

Były oficer wywiadu wojskowego Michael Pregent powiedział: „Dobrze jest zobaczyć pokaz siły w Guam”.

Korea Północna podsycała obawy przed III wojną światową, odmawiając zamknięcia rozwoju programu  nuklearnego – co skłoniło Trumpa do rozmieszczenia trzech bombowców zdolnych do użycia broni jądrowej.

Bombowce atomowe dołączają do kilku konwencjonalnych bombowców B-1 Lancer na Guam w celu wsparcia misji odstraszania i zapewnienia bezpieczeństwa na Pacyfiku.

Kilkanaśnie dni wcześniej USA wysłało potężny lotniskowiec USS Carla Vinson, by monitorował wybrzeża Półwyspu Koreańskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich zaplanowanych na luty w PyeongChang.

USS Carl Vinson
USS Carl Vinson

USS Carl Vinson wyruszył w zeszły tydzień na Półwysep Koreański w towarzystwie niszczycieli rakietowych i okrętów wojennych. Dotrze do wód w pobliżu Korei Północnej przed ceremonią otwarcia Igrzysk w PyeongChang w Korei Południowej.

Wszystko to dzieje się w okresie wzmożonych napięć na Półwyspie Koreańskim, a uzbrojona w broń nuklearną Północ nie wykazuje żadnych oznak wycofywania się z ciągłej pogoń za większą i potężniejszą bronią.

2 thoughts on “Zbliża się wojna? Trump rozmieścił niewidzialne bombowce nuklearne na wyspie Guam”

  1. Najbardziej niewidzialne lotniskowce stacjonują w Polsce. NZTK Swarzedz oraz NDEA Sandomierz posiadają kosmiczną technologię która pozwala na 100 % maskowanie

  2. Te bombowce są równe niewidzialne i istnieją równie realnie, co niewidzialne różowe jednorożce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *