Zboczami Etny płyną rzeki lawy

Płonąca gorąca lawa nadal spływa po zboczach Etny – nieco ponad tydzień po nagłej erupcji włoskiego wulkanu. Oszałamiający materiał filmowy przedstawia ogromne ilości magmy wypływającej z wysokości 3 329 metrów – donosi rt.com.

Płynąca lawa o dużej prędkości została sfilmowana we wtorek, pozornie udowadniając, że najbardziej aktywny wulkan Europy nie ma zamiaru uspokoić się po dwukrotnej erupcji mniej niż w jeden miesiąc.

Dziesięć osób zostało rannych w wyniku ostatniej erupcji Etny, do jakiej doszło 16 kwietnia, gdy płynąca z dużą prędkością gorąca magma napotkała na przeszkodę w postaci grubego śniegu. To doprowadziło do spektakularnej eksplozji, która sprawiła, że skały i inne materiały uniosły się w powietrze i zaczęły spadać na niczego nie podejrzewających turystów i dziennikarzy.

Wulkan wybuchł również pod koniec lutego, przyczyniając się do powstania pięknej charakterystycznej łuny na Sycylii. Położona pomiędzy miastami Messina i Katania góra Etna została w 2013 r. zapisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na niemal stały poziom aktywności, a także wartość naukową i edukacyjną.

źródło: krolowa superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.