Ziemia niebezpiecznie się rozszerza

Ziemia się rozszerza

Profesor wydziału geofizyki Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego im. Łomonosowa Aleksiej Retejum uważa, że Ziemia nie jest tym, czym była 4 mln lat temu.

Rozmiary Ziemi od czasów dinozaurów powiększyły się dwukrotnie, twierdzi profesor. Jego zdaniem zwierzęta te wymarły, ponieważ Ziemia stawała się coraz większa i chłodniejsza.

W długookresowej perspektywie jej rotacja zwalnia. Ziemia powinna się ochłodzić, w każdym razie w ciągu najbliższych tysięcy, milionów lat, a potem może wybuchnąć jak gwiazda. Ocieplenie jest tymczasowym zjawiskiem. Nie można powiedzieć, że zachodzi wszędzie. Miejscami mamy do czynienia z ochłodzeniem, nie w szerokościach, a w długościach geograficznych, np. w Syberii Zachodniej, na Uralu. Tam ochłodzenie trwa już od dłuższego czasu. Proces ocieplenia spowalnia – powiedział naukowiec.

Jego zdaniem nie można wyjaśnić, dlaczego na szerokości Tajmyru było ciepło i żyły dinozaury, a teraz jest tam zimno i rośnie tundra. Dla klimatologów jest to najważniejsza zagadka.

„Gwiazda jest taka sama, powierzchnia lądów i oceanów jest mniej więcej taka sama. Jedyne wyjaśnienie jest takie, że Ziemia rozszerzyła się i zamiast dwóch pierścieni cyrkulacji atmosfery mamy trzy. Arktyce zaczęło brakować ciepła, które dociera do niskich szerokości geograficznych. Proces rozszerzenia Ziemi 700 tys. lat temu gwałtownie przyśpieszył, w wyniku czego pokrywy lodowe rozprzestrzeniły się na umiarkowane szerokości geograficzne. Prawdopodobnie to nie tylko przeszłość, ale też przyszłość, bo Ziemia nadal się rozszerza – podkreślił Retejum.

Naukowiec doszedł do takich wniosków po przeanalizowaniu danych w zakresie siedmiu wskaźników: siły grawitacji, odległości między punktami na powierzchni Ziemi, współrzędnych geograficznych bieguna północnego, prędkości rotacji kuli ziemskiej, poziomu oceanu światowego, bezwzględnej wysokości powierzchni lądów, położenia jądra Ziemi i skorupy ziemskiej.

Retejum twierdzi, że wskaźniki fizyczne i geograficzne, mierzone za pomocą precyzyjnych narzędzi w długim okresie czasu, są ważnym dowodem na to, że opisane zjawisko istnieje. Stacjonarny grawimetr najnowszego typu, działający w Strasburgu od lipca 1996 r., odnotowuje niemal ciągły wzrost grawitacji. Podobny trend obserwuje się na innych stacjach w Europie i Azji. Logicznym wytłumaczeniem tego zjawiska jest wzrost masy planety i ruch jej rdzenia na północ. Dane z radioteleskopów pozwalają na ustalenie, że kontynenty Eurazji i Ameryki Północnej w zasadzie ciągle oddalają się od siebie. Według pomiarów współrzędnych na odległość bieguna północnego w ciągu ostatnich dziesięcioleci przesunął się on wzdłuż południka 78 ° S. w kierunku Zatoki Hudsona.

Całość, zdaniem profesora, potwierdza jedynie teorię o rosnącej Ziemi.

 

źródło: pl.sputniknews.com

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Jimmi JoeBRAUN_STROWMAN_TMJimmi JoeJurekLara Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BRAUN_STROWMAN_TM
Gość
BRAUN_STROWMAN_TM

Laro,Jimmi Joe,Komlird
Niezle jestescie zindoktrynowani……zwyczajne glowonogi.Wcisna wam wszystko…..a moze czas wam uzmyslowic,czym sie szanowna stronka pokatnie zajmuje…..Czas moze by ludzie sie dowiedzieli?I nie radze mnie cenzurowac,bo wiem z kim po co i dla czego.Chcecie bym o tym zaczal mowic?

Jimmi Joe
Gość
Jimmi Joe

Walnij konia p.lancie

Jurek
Gość
Jurek

Jak ziemia się rozszerza to grawitacja powinna maleć a nie rosnąć,naciąganie realiów do teori.

Lara
Gość
Lara

Umysły, zdominowane przez otępienie religijne, wciąż wpadają w osłupienie, kiedy coś się dzieje wbrew ich oczekiwaniom. Tym czasem, już 7 lat temu słyszałam od szamanów, że Ziemia jest „brzemienna”, ciężarna, dlatego powiększa się, zresztą, niebawem powinna „urodzić”.

Jimmi Joe
Gość
Jimmi Joe

Przez to „otępienie” powstawały w minionych tysiącleciach wielkie kultury i cywilizacje. To co Ty nazywasz „otępieniem” jest potężną rozległą wiedzą. Patrząc na przykład na piramidy wpadamy w „osłupienie”, więc mądra Laro – jak zbudowano piramidy? (śmiech)

Lara
Gość
Lara

Otóż właśnie Twój wpis pokazuje, jak wielkie mamy ograniczenia „kulturowe”, że nawet w ogóle nie jesteś w stanie wyobrazić sobie cywilizacji bez owych „wielkich” religii, które zdominowały ludzkość ogniem i mieczem, kosztem cierpienia i śmierci miliardów istnień ludzkich, w tym katarów i rdzennej ludności amerykańskiej.

Jimmi Joe
Gość
Jimmi Joe

Dlatego dzisiaj jesteś na Ziemi. Inaczej by Cię nie było! Nie rozumiesz tego? (śmiech) Przyjdzie kiedyś taki dzień, jedyny dzień, że zrozumiesz.

Komlird
Gość
Komlird

To dlatego mam więcej miejsca na samochód przed domem ! Może jutro ziemia tak sie rozszerzy że zaparkuje kolejny samochód !