Ziemia pod wpływem wysokiej prędkości strumienia wiatru słonecznego

Burza magnetyczna Ziemia

Ziemia znajduje się obecnie pod wpływem wysokiej prędkości strumieni wiatru słonecznego pochodzącego z dużej plamy słonecznej.Chociaż większość z tego strumienia jest kierowana na południe od naszej planety, mamy już do czynienia z w burzą geomagnetyczną na wysokich szerokościach geograficznych.

Indeks wskazujący burzę geomagnetyczną pokazuje, że nad Ziemią trwała burza o sile K-5. Póki co trochę osłabła ale można spodziewać się niebawem ponownie burzy ze względu aktywności dużej plamy, która znajduje się na wprost Ziemi.

Burza magnetyczna Ziemia

Burza geomagnetyczna o sile KP 5 zaczęła się w niedzielę 4 stycznia w godzinach popołudniowych potem siła burzy minimalnie spadła po czym zaś przybrała na sile w nocy.

Na obszarach szeroko geograficznych  przy tej sile burzy mogą występować słabe wahania sieci energetycznej, szumy radiowe, a także będzie to miało niewielki wpływ na działalność telewizji satelitarnej. Aurora mogą być widoczne w wysokich szerokościach geograficznych.

Ogólna sytuacja na słońcu nie zmienia się i panuje prawie cały czas cisza oprócz wczorajszego rozbłysku średniej klasy M. Sytuacja może zmienić się jeszcze w tym tygodniu gdy na zachodniej części tarczy słonecznej pojawią się większe regiony aktywnych plam, które na chwilę obecną jeszcze nie są dla nas widoczne

Opis plam słonecznych

Zdjęcie przedstawia wszystkie plamy rozlokowane na słońcu. Po lewej stronie widać aktywne regiony z zaznaczonymi plamami, które niebawem pojawią się na widocznej zachodniej stronie tarczy słonecznej. Środkowy fragment przedstawia aktywne regiony plam, które widzimy na tarczy słonecznej a zaś prawa strona zdjęcia to plamy, które znikły nam z pola widzenia tarczy słonecznej.

 

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Ziemia pod wpływem wysokiej prędkości strumienia wiatru słonecznego”

 1. „Po lewej stronie widać aktywne regiony, które niebawem pojawią się na widocznej zachodniej stronie tarczy słonecznej. Środkowy fragment przedstawia aktywne regiony plam, które widzimy na tarczy słonecznej a zaś prawa strona zdjęcia to plamy, które znikły nam z pola widzenia.”

  To znaczy, że Słońce obraca się z zachodu na wschód? Dziwne.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. i co? znow straszenie? tak bylo i jest i bedzie od zawsze i po wsze czasy, ale Ziemia jest jedyna i chroniona przez szereg czynnikow, ktorych nie sposob wyliczyc, abysmy my ludzie mogli zyc i byc szczesliwi, szkoda tylko, ze tego nie dostrzegamy i nie wykorzystujemy jak nalezy

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.