Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska są gotowe do interwencji lądowej w Syrii

Jedna z najbardziej wpływowych szyickich milicji w Iraku ostrzegła w niedzielę, że wysłanie arabskich wojsk do Syrii i Iraku „otworzy bramy piekieł”. Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) i Arabia Saudyjska poinformowały, że są gotowe wysłać siły lądowe do Syrii w ramach międzynarodowej koalicji do walki przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (IS).

„Arabskie królestwa próbowały najemnikami Daesh wprowadzić swój złośliwy plan w Iraku i Syrii. Nie udało im się” – napisała w oświadczeniu wspierana przez Iran grupa Bataliony Partii Boga (Kata’ib Hezbollah), używając arabskiego akronimu określającego tzw. Państwo Islamskie.

Wojna w Syrii

Wojna w Syrii

Ugrupowanie wezwało „synów Saudów i stojących za nimi rządzących, by nie ryzykowali i wyciągnęli lekcję” z tego ostrzeżenia.

Lider Kataib Hezbollah Abu Mahdi al-Mohandes kieruje koalicją głównie szyickich milicji walczących z skrajnie radykalnymi sunnitami z tzw. Państwa Islamskiego wspólnie z irackim wojskiem. Jego ugrupowanie wysłało bojowników do Syrii, którzy wsparli prezydenta Baszara el-Asada.

Arabska interwencja?

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) poinformowały w niedzielę, że są gotowe wysłać siły lądowe do Syrii w ramach międzynarodowej koalicji do walki przeciwko Państwu Islamskiemu (IS).

Wcześniej z propozycją udziału swych wojsk rządowych w walkach lądowych w Syrii wystąpiła Arabia Saudyjska.

Władze Syrii pod przywództwem prezydenta Baszara el-Asada kategorycznie sprzeciwiają się udziałowi wojsk lądowych w antyterrorystycznej koalicji.

Wojna w Syrii

Autor: pk\mtom / Źródło: Reuters, tvn24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Zjednoczone Emiraty Arabskie i Arabia Saudyjska są gotowe do interwencji lądowej w Syrii”

  1. Jeżeli coś takiego się stanie to mamy gotowy przepis na wojnę i to niestety światową. Rosjanie którzy są w Syrii będą pomagać obecnemu rządowi który ich zresztą zaprosił i będą walczyć i z IS i silami arabskimi których obecny rząd nie chce. Koalicja natowska również obecna będzie wojska arabskie wspierała, reasumując NATO kontra Rosja, IS zrobi z tego świętą wojnę a żeby tego było mało parę milionów uchodźców które już jest w Europie zrobi sobie dżihad, a w środku tego znajdzie się ktoś kto pierwszy naciśnie guzik…………………

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.