Znaleziono telefon kmórkowy mający 800 lat!! Należał do kosmitów?

Kilka dni temu świat obiegło zdjęcie zagadkowego glinianego przedmiotu wykopanego podobno przez archeologów na terenie Austrii. Obiekt do złudzenia przypomina telefon komórkowy. Na „klawiaturze” zamiast liter i cyfr znajduje się… pismo klinowe.

Obiekt na zdjęciu ma być 800-letnim telefonem komórkowym, który został odnaleziony w Fuschl am See w Salzburgu (Austria). Umieszczone na klawiszach pismo klinowe używane było przez cywilizację Sumerów. Podobne inskrypcje znajdowane były jednak na terenie Mezopotamii, czyli współczesnego Iranu i Iraku. „Telefon” pochodzi podobno z XIII wieku.

telefon

„Średniowieczny telefon komórkowy” wzudził wiele kontrowersji. Brak rzeczowych informacji na temat tego, kto wykopał artefakt oraz fakt, że został on znaleziony na terenie Austrii, nie zaś tam, gdzie używano pisma klinowego wskazywać może na wielką mistyfikację. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że mamy do czynienia z fałszerstwem jest ten, że „telefon” do złudzenia przypomina pierwsze modele… Nokii.

telefon

Osoby, które wierzą w autentyczność odkrycia żywo dyskutują o tym, czego ono dowodzi. Czy to przedmiot pozostawiony przez słynnych „starożytnych astronautów”, czyli obcą cywilizację, która wieki temu przybyła na Ziemię z kosmosu, by przyspieszyć nieco rozwój ludzkości? A może „telefon” stanowi dowód na istnienie podróży w czasie? Czy to możliwe, że ktoś z końca lat 90., gdy podobne telefony były w powszechnym użyciu cofnął się w przeszłość, do XIII wieku i zostawił tam swoją komórkę? Ale, jeśli tak, dlaczego na klawiaturze nie ma liter i cyfr, tylko dziwne znaki?

A jaka jest wasza teoria na temat tajemniczego „telefonu komórkowego”?

źródło: onet.pl
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

9 komentarzy do "Znaleziono telefon kmórkowy mający 800 lat!! Należał do kosmitów?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość

Musiał mieć spory zasięg i to bez anteny!!

waldek
Gość

Ciekawe jak długo trzyma bateria !!!

Timon
Gość

A już miałem dreszcza, ale komentarze innych userów sprowadziły zdrowy rozsądek

Jan
Gość

Pismo klinowe wyszło z użycia 2000 lat temu a na telefonie jest faktycznie ten rodzaj pisma więc jakim cudem to znalezisko ma 800 lat ?

heavy
Gość

Nokia connecting people

Trefl
Gość

Ooo, Nokia 3310 przeżuta przez kangura. Gdzie ja to widziałem… A już wiem! Kilka miesięcy temu w internecie. Lepiej pokażcie starożytny laptop który widać na jednej z płaskorzeźb:-)

Jahwe
Gość

Dzisiaj telefon jutro laptopa znajdą , bardziej wiarygodne było by z oznaczeniami na klawiaturze po hebrajsku, dar od Boga

Jahwe
Gość

Ciekawe w jakiej sieci działał 🙂
Era czy plus ?
A działa na karty ?

rat
Gość

ech fake jakich mało, może ktoś się cofnął w czasie, może pozostałości obcej cywilizacji, tylko skąd ta glina?? i ciekawe jaką metodą to przebadali, jeżeli c14 to niech obie to w tyłek wsadzą, świeża spalona trawa (bez głupich myśli 🙂 ) datowaną tą metodą wykaże ładnych parę tysięcy lat, glina w tym wypadku wypalana troszkę mało im wyszło podziwiam.