Żołnierze NATO na terenie Ukrainy. Jak zareaguje Rosja ?

W obwodzie lwowskim rozpoczynają się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Rapid Trident 2014, które potrwają do 26 września. Mimo udziału w Rapid Trident 2014 krajów członkowskich NATO formalnie nie są to ćwiczenia Sojuszu.

Udział w ćwiczeniach weźmie ok. 200 żołnierzy USA oraz 1100 żołnierzy Ukrainy, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii, Kanady, Gruzji, Niemiec, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Norwegii, Polski, Rumunii i Hiszpanii.

Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej oświadczył w niedzielę, że państwa NATO zaczęły dostarczać broń na Ukrainę. Nie podał jednak żadnych szczegółów. Poinformował też, że na terytorium Ukrainy znajduje się 3,5 tys. rosyjskich żołnierzy.

Na konferencji prasowej w Kijowie Hełetej powiedział, że kwestie dostaw uzbrojenia omawiał na dwustronnych spotkaniach przy drzwiach zamkniętych z ministrami obrony państw NATO podczas niedawnego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Walii.

„Żeby powstrzymać (prezydenta Rosji Władimira) Putina, potrzebna nam broń. I oni mnie wysłuchali – na dzień dzisiejszy etap przekazywania broni jest realizowany” – cytuje jego wypowiedź agencja Interfax-Ukraina.

źródło: PAP (RZ)

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Żołnierze NATO na terenie Ukrainy. Jak zareaguje Rosja ?”

  1. Wygląda na to że jest to prężenie muskułów przez NATO a Putin bardzo nie lubi czegoś takiego więc nie skończy się to bez odpowiedzi Rosji

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.