Trudno uwierzyć w to, że kobieta choć trochę związana z Polską, może dopuścić się czegoś takiego… „To, co się dzieje w Polsce, pokazuje, że największym zagrożeniem dla Zachodu nie jest radykalny islam. Największe zagrożenie płynie z wewnątrz” – pisze Anne Applebaum, żona Radosława Sikorskiego, w publikacji dla „The Washington Post”, którą zamieściła na swojej stronie „Gazeta Wyborcza”.

„Trump w Polsce mówił o zagrożeniach dla Zachodu, czyniąc aluzje do niebezpieczeństw płynących z Południa lub Wschodu, a także o tych wynikających z „opresyjnej ideologii” – radykalnego islamu „dążącego do eksportowania terroryzmu i ekstremizmu na cały świat”– pisze Applebaum.

Prezydent USA sugerował jednoznacznie, że to radykalny islam jest dziś największym zagrożeniem dla Europy. Żona byłego ministra spraw zagranicznych RP się z tym nie zgadza. Według niej, zagładę kulturze zachodu niosą… Polacy.

„W ciągu dni, które upłynęły od tego przemówienia, wydarzenia szybko następujące w Warszawie pokazały, że się mylił. W chwili, kiedy to piszę, to, co się dzieje w Polsce, pokazuje, że największym zagrożeniem dla Zachodu nie jest radykalny islam. Największe zagrożenie nie płynie z zewnątrz; jest wewnętrzne. W Polsce demokratycznie wybrany, ale nieliberalny rząd w ostatnich kilku dniach nasilił atak na własną konstytucję, przepychając nowe prawa, jawnie zaprojektowane tak, żeby doprowadzić do upolitycznienia sądownictwa. A czuje się do tego zachęcony przez wizytę amerykańskiego prezydenta” – stwierdza dalej towarzyszka życia człowieka, który mówił o „polskich skurwysynach”

„Rządem polskim kieruje Prawo i Sprawiedliwość, nacjonalistyczna partia mająca niewielką przewagę w parlamencie” – pisze Applebaum. Nie wspomina jednak, że partia ta ma ponad 10 proc. przewagi nad największą opozycyjną partią – Platformą Obywatelską. I nieco ponad drugie tyle nad równie neoliberalną Nowoczesną.

Żona człowieka, który reprezentował jeszcze kilka lat temu Polskę na spotkaniach dyplomatycznych, również wyborców Prawa i Sprawiedliwości, oraz ludzi, którzy akceptują przeprowadzane w Polsce zmiany, uważa za niebezpiecznych. Nie ma jednak nic do przywódców zachodnich, którzy importują do Europy miliony potencjalnych terrorystów – przywódców, których kraje płoną, bo nie sprawdziła się chora polityka, do której uprawiania chcą teraz zmusić Polskę.

Miliony Amerykanów „The Washington Post”, w którym publikuje Applebaum, uważa za pismo opiniotwórcze. Tak oto przedstawiła większość polskich wyborców jako mało inteligentnych niszczycieli Europy, przy czym chorobliwie poprawnych politycznie lewaków – prawdziwych morderców naszej cywilizacji – jako ostatnich sprawiedliwych.

źródło: newsweb.pl

28
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Jarek i kotTusk DonaldsPOLSKA DLA POLAKOWSuwerenKimbur Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tusk Donalds
Gość
Tusk Donalds

Polaczki kiedy w koncu zrozumiecie ze nic nie znaczycie w Europie i na swiecie Soros Merkel Trump sa waszymi panami idioci?

Jarek i kot
Gość
Jarek i kot

Masz racje Donek

Kimbur
Gość
Kimbur

Applebaum jest Żydówką, ale przecież Kaczyński też jest Żydem. Ale jacyż oni inni! To niby jak rząd polski, którym steruje Kaczyński, jest nacjonalistyczny? Że co? Że jest prożydowski? Ale też jest propolski, prospołeczny. I świetnie, że nie jest liberalny – to akurat wielka zaleta. A zagrożeniem jest takim, że zagraża islamizacji Unii? To dobrze, bo o drugiego Sobieskiego będzie ciężko.

POLSKA DLA POLAKOW
Gość
POLSKA DLA POLAKOW

A ja czekam na Polakow w polskim rzadzie , na polskiego prezydenta i polska prezydentowa. Czy kto widzial Polakow w rzadzie izraela?

Obrzezany Jerzy
Gość
Obrzezany Jerzy

Polacy to sprzedawczyki dla paru gorszy podjebia sasiada a nawet matke nie wspominajac o tych co pracuja na zachodzie liza dupe szefowi i podpierdalaja sie nawzajem zero szacuncku

Suweren
Gość
Suweren

Wracaj parobku do roboty, bo ci nie zaplaca. Nienawisc do Polakow wyssales z mlekiem matki.Piszesz o sobie samym durniu pasozytniczy.
Wara smieciu od Polakow. Lecz kompleksy w synagodze hhahaha

Obrzezany Jerzy
Gość
Obrzezany Jerzy

Polska dla Zydow!!!

POLSKA DLA POLAKOW
Gość
POLSKA DLA POLAKOW

Won do izraela. Polska was wyjebie wkrotce jak cala Europa w 1492.

Derek from Chicago
Gość
Derek from Chicago

I tutaj wlasnie w tych anonimowych komentarzach wychodzi cala polskosc
Polacy to najgorszy narod po Ruskich i Ukraincach a moze nawet pierwszy wiec jebac Polakow na potege ???

Suweren
Gość
Suweren

I tutaj wlasnie w tych anonimowych komentarzach wychodzi cala zydowska antypolska nienawisc i szatanska zlosc. Zydzi to najgorszy narod na swiecie, zlodziejstwo, oszustwo, talmudyczny rasizm i nienawisc do innych narodow.Nikt was pomioty zmijowe nie przebije zaden Rosjanin, wiec jebac Zydow i ich jezyk nienawisci wobec wspanialego Narodu Polskiego , ktory laskawie was bezdomne pasozytnicze bydlo przyjal do swojego kraju jak cala Europa was wyjebala.

obserwator
Gość
obserwator

polacy są zagrożeniem samym dla siebie . Specjaliści od paranoii . Polska to dziki kraj

zydzi zagrozeniem dla swiata
Gość
zydzi zagrozeniem dla swiata

Zamilknij parchata pokrako antypolska. Specjalistka od paranoi to pani Applebaum, przesiaknieta nienawiscia do Polskiego Suwerena-Narodu Polskiego. Polska to nadzieja dla zydowskiego niszczenia swiata i panstw narodowych. Dlaczego zydzi sami nie sprowadzaja islamistow i nie krzyzuja sie z nimi jak narzucaja zbrodniczo innym narodom? Talmudystyczne , mafijne brednie za ktore zaplaca juz wkrotce.

MOSZE
Gość
MOSZE

SIKORSKI NA PREZYDENTA I BĘDZIE GIT .POLSKA STANEM IZRAELA.

POLSKA DLA POLAKOW
Gość
POLSKA DLA POLAKOW

Nawroc sie lepiej zamiast pisac brednie.Sikorski niech wali do izraela tam jego miejsca.

tom
Gość
tom

Nie Polska jest zagrożeniem dla Europy tylko komunistyczny PiS – lam.

Wrogow Polski zatrzesienie jak widac aj waj
Gość
Wrogow Polski zatrzesienie jak widac aj waj

Nie PIS jest zagrozeniem, bo zostali demokratycznie i praworzadnie wybrani, a takie gnoje, ktore manipuluja i chca bezprawnie wrocic do KORYTA aj waj..

tom
Gość
tom

Jak ja was czerwonych pająków nie cierpię !

eeeee
Gość
eeeee

ale bądź co bądź Polacy są dzicy

Historia sie powtorzy rok 70 n.e
Gość
Historia sie powtorzy rok 70 n.e

Dziki to jest twoj pusty czerep mendo niepolska. Polska to zagrozenie dla zydowskich planow zniszczenia swiata, fakt. Islam to wynalazek takich jak ta zydowka applebaum , dla zniszczenia chrzescijanstwa. Jednak te ich plany zniszczenia innych narodow obroca sie przeciwko nim samym. Historia lubi sie powtarzac, rok 70 wroci, nie zostanie po was kamien na kamieniu plemie zmijowe.

wernyhora
Gość
wernyhora

Przepraszam, ale czy Applebaum to jest polskie nazwisko?

applebaum aj waj
Gość
applebaum aj waj

oj tam, oj tam, zawsze mozna takie zmienic na polskobrzmiace, a co..radzio sobie zmienil

ja
Gość
ja

oczywiscie ze powinna byc postawiona przed sad za takie slowa

radzio zagrozeniem dla swiata
Gość
radzio zagrozeniem dla swiata

Moze niech nam ta applebaum powie jeszcze co robil jej radzio na moscie w czasie zamachu w Londynie? Radzio jest w sluzbach specjalnych organizujacych te zamachy?

Zrozpaczony
Gość
Zrozpaczony

Bezczelna baba,pozbawic obywatelstwa i wydalic z naszej Ojczyzny.Ktos kto opluwa kraj w ktorym zyje nie jest godzien w nim mieszkac

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Najpierw musiałaby mieć obywatelstwo polskie, a z tego co wiadomo ma amerykańskie i może brytyjskie. Narodowość wiadomo jaka….

Zrozpaczony
Gość
Zrozpaczony

Ma polskie,bo sie starala i je dostala

w czasie wojny takie sie golilo na lyso
Gość
w czasie wojny takie sie golilo na lyso

Jako wrog Polski i Polakow mozna Applenaum to nadane obywatelstwo odebrac i wsadzic do pierdla za podzeganie przeciwko Polakom.

Allkazar
Gość
Allkazar

święte słowa !!! Nasi przodkowie popełniali błędy, ale my nie musimy tego powielać. Niech żyje POLSKA !!!