Kim Dzonk Un stawia arsenał atomowy w stan gotowości bojowej

Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un wezwał podległe mu oddziały, by przygotowały broń jądrowa do natychmiastowego użycia, podały w piątek północnokoreańskie media. Stało się to tuż po kolejnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, która nałożyła kolejne sankcje na komunistyczny reżim. Była to reakcja na próby Korei Północnej z rakietami jądrowymi dalekiego zasięgu.

– Musimy być przygotowani do użycia głowic jądrowych w każdej chwili – powiedział w piątek    
bron atomowaOstatnie sankcje wprowadzają zakaz miedzy innymi importu z Korei Północnej węgla, stali oraz rudy żelaza. ONZ zakazało również dostaw temu krajowi paliwa lotniczego i wielu luksusowych towarów, które przeznaczone były dla tamtejszych elit politycznych. Jednocześnie wprowadzono nakaz kontroli statków płynących do Korei Północnej i powracających z tego kraju. Kontrola obejmuje też wiele lotnisk.bron atomowaZakaz importu węgla z Korei Północnej ma pozbawić ten kraj wpływów dewizowych, reżim zarabia około miliarda dolarów rocznie ze sprzedaży tego surowca. Około 200 milionów dolarów płynęło do kasy tego kraju ze sprzedaży rudy żelaza.
 Amerykański prezydent  poparł te sankcje, nazywając je odpowiednią reakcją świata na próbę jądrowa dokonaną 6 stycznia tego roku oraz testem rakiety dalekiego zasięgu z 7 lutego.- Społeczność międzynarodowa, mówiąc jednym głosem, wysłała jasny przekaz komunistom, że muszą oni zaprzestać niebezpiecznych prób i wybrac lepsze wyjście dla swojego narodu – zawarto w oświadczeniu Obamy.- Obecne sankcje wprowadzone na Koreę Północną są jednymi z najbardziej restrykcyjnych, jakie kiedykolwiek na jakiś kraj nakładano- ocenił międzynarodowe kroki brytyjski ambasador Matthew Rycroft.
źródło: polskatimes.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “Kim Dzonk Un stawia arsenał atomowy w stan gotowości bojowej”

 1. A wy idioci myslicie że USA nam prawde mówi… Zrozumcie że ten murzyn i NASA chcą pozbyć się silnych państw takich jak Korea… Ale internety wolą siać propagande… Ja czekam na dzień w którym rozpocznie sie realne The Walking Dead.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Kolejna zbrodnia USA, głodzą tamten kraj, chociaż sami stanowią zagrożenie dla ludzkości. Już nikt nie kupuje amerykanskich kłamstw. Ja nie wiem, jak wygląda życie w Korei Północnej, wszelka wiedza, jaką mam, pochodzi od wrogów tego kraju, zwykła propaganda wojenna…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Możliwe, że standardy są podobne do tych w Polsce lub na Ukrainie, czyli jest ciulowo. Oni dużo wydają na zbrojenia chyba.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. Już od 6 lat się słyszy o tym co robi Korea Północna, ale na razie żadnych konkretów.
  Co jeśli Korea północna jest narzędziem USA aby siać strach?
  Np. jakieś mocarstwo robi sankcje, jakieś państwo ustawia sobie rakiety bo dostało od niego instrukcje, media informują a przejęci ludzie się boją i nie myślą.

  Brzmi to być może irracjonalnie, ale jest to jedna z teorii alternatywnych opisujących obecną sytuację.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Ameryka chce wojny,może będzie ją miała!!!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. gg

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.