Zorza polarna nad Islandią i malowniczy obraz na niebie

Te dramatyczne zdjęcia Świateł Północy przedstawiają coś, co wydaje się przypominać ogromnego orła wyrastającego z ziemi i latającego nad Islandią – donosi Mirror.co.uk.

Z rozpostartymi skrzydłami i uderzającym wyglądem do mitycznego stwora, zdjęcia zrobione przez fotografa Hallgrimur P. Helgason, zachwyciły przechodnie w Kaldasel.

zorza polarna

64-letni Hallgrimur, powiedział, że ptak pojawił się na nocnym niebie godzinę po tym, jak zaczął obserwacje zórz polarnych i rozpoczął pstrykanie zdjęć.

„To naprawdę wielka radość z fotografowania zórz polarnych, zwłaszcza gdy są one tak zabawne, jak te, jakie były tej nocy. Muszę przyznać, że zawsze dostaję kopa adrenaliny, gdy światła wybuchają jak te – zwłaszcza, że zdjęcie było jednym z wielu, jakie udało mu się zarejestrować tej nocy” – mówi.

zorza polarna

zorza polarna

Obserwator dodał, że zorze polarne tej nocy głównie pokazywały się głównie w kolorach żółtym i zielonym, ale również czerwonym i niebieskim, sugerując, że były one stosunkowo intensywne.

Spektakularne Światła Północy w kształcie orła udało się złapać w poprzednim miesiącu podczas silnej burzy geomagnetycznej, do jakiej doszło ok. 20 lutego.

źródło: krolowa-superstar.blog
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Zorza polarna nad Islandią i malowniczy obraz na niebie”

  1. Blue Beam?

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. Ciekawa strona ale na ciemnym tle nie da się tego czytać – niejeden już z tej strony zrezygnował z tego powodu

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.