Te dramatyczne zdjęcia Świateł Północy przedstawiają coś, co wydaje się przypominać ogromnego orła wyrastającego z ziemi i latającego nad Islandią – donosi Mirror.co.uk.

Z rozpostartymi skrzydłami i uderzającym wyglądem do mitycznego stwora, zdjęcia zrobione przez fotografa Hallgrimur P. Helgason, zachwyciły przechodnie w Kaldasel.

zorza polarna

64-letni Hallgrimur, powiedział, że ptak pojawił się na nocnym niebie godzinę po tym, jak zaczął obserwacje zórz polarnych i rozpoczął pstrykanie zdjęć.

„To naprawdę wielka radość z fotografowania zórz polarnych, zwłaszcza gdy są one tak zabawne, jak te, jakie były tej nocy. Muszę przyznać, że zawsze dostaję kopa adrenaliny, gdy światła wybuchają jak te – zwłaszcza, że zdjęcie było jednym z wielu, jakie udało mu się zarejestrować tej nocy” – mówi.

zorza polarna

zorza polarna

Obserwator dodał, że zorze polarne tej nocy głównie pokazywały się głównie w kolorach żółtym i zielonym, ale również czerwonym i niebieskim, sugerując, że były one stosunkowo intensywne.

Spektakularne Światła Północy w kształcie orła udało się złapać w poprzednim miesiącu podczas silnej burzy geomagnetycznej, do jakiej doszło ok. 20 lutego.

źródło: krolowa-superstar.blog

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
loloAlanBS Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lolo
Gość
lolo

Blue Beam?

AlanBS
Gość
AlanBS

Ciekawa strona ale na ciemnym tle nie da się tego czytać – niejeden już z tej strony zrezygnował z tego powodu